zwrot kosztów karty pojazdu?

Odpowiedzi w temacie (2)

halina52

12.8.2011

witam, czy jest możliwość zwrotu opłaty za wydanie karty pojazdu, skoro przepis został uznany za niekonstytucyjny? W jaki sposób starać się o zwrot kosztów?

Nie znalazłeś odpowiedzi?

kala60

2011-08-16 11:42:01

NSA określił przepis o pobieraniu opłat w wyskości 500 zł jako niekonstytucyjny i na tej podstawie można domagać się zwrotów nadpłat. 

waleriana

2011-08-16 11:43:46

O zwrot takich opłat można ubiegac się za okres od 2003 roku do 15.04.2006r. 

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Potrzebujesz porady prawnej?

PODOBNE TEMATY NA FORUM

ZOBACZ TAKŻE:

 • Kolejne rewolucyjne zmiany dla kierowców?

  Likwidacja karty pojazdu i nalepki kontrolnej, możliwość zachowania dotychczasowego (przypisanego do pojazdu) numeru rejestracyjnego pojazdu, brak mandatu za nieposiadanie przy sobie prawa jazdy - to (...)

 • Diety zagraniczne - Sposób rozliczania delegacji zagranicznych

  Podróżą służbową odbywaną poza granicami kraju jest wykonywanie zadania w terminie i w państwie określonym przez pracodawcę. Czas pobytu pracownika poza granicami kraju liczy się w takim (...)

 • Darowizna samochodu - formalności jakich musisz dopełnić?

  Darowizna to chyba najczęściej stosowana umowa w stosunkach rodzinnych. Obowiązki z nią związane mogą nieco się różnić w zależności od przedmiotu darowizny. W niniejszej poradzie zajmiemy (...)

 • Stawki karty podatkowej w 2020 r.

  Ogłoszono wysokość: stawek karty podatkowej, kwoty, do której można wykonywać świadczenia przy prowadzeniu niektórych usług oraz kwartalnych stawek ryczałtu od przychodów (...)

 • Naprawa uszkodzonego pojazdu a wysokość odszkodowania

  Wcześniejsza naprawa pojazdu przez poszkodowanego, czy też przywrócenie podstawowych funkcji pojazdu nie powoduje zwolnienia ubezpieczyciela z odpowiedzialności. - Tak przyjął w dniu 7 (...)

NA SKÓTY