e-prawnik.pl Porady prawne

Sprzedaż pojemników a kasy rejestrujące

Pytanie:

Przedsiębiorstwo Komunalne sprzedając pojemniki na śmieci dla osób fizycznych wystawia faktury VAT. Czy sprzedaż ta musi być ewidencjonowana za pomocą kasy rejestrującej?

Masz inne pytanie do prawnika?

Odpowiedź prawnika: Sprzedaż pojemników a kasy rejestrujące

8.8.2008

Ani przepisy ustawy o podatku od towarów i usług (VAT), ani przepisy wykonawcze do tej ustawy, regulujące obowiązek ewidencji obrotu i kwot podatku należnego przy zastosowaniu kas rejestrujących, nie zawierają wyłączenia tego obowiązku, zgodnie z którym nie byłoby obowiązku stosowania kas rejestrujących w przypadku, jeżeli dostawy na rzecz osób fizycznych byłyby dokumentowane fakturami VAT.

Stąd jeśli podatnik nie podlega zwolnieniu z obowiązku stosowania kas rejestrujących na innej podstawie (np. z uwagi na fakt, iż kwota obrotu ze sprzedaży na rzecz osób fizycznych nieprowadzących działalności gospodarczej oraz rolników ryczałtowych nie przekroczyła w poprzednim roku podatkowym kwoty 40.000 zł i wcześniej nie powstał wobec nich obowiązek ewidencjonowania), to mimo dokumentowania dostawy towarów fakturami VAT, podatnik będzie miał obowiązek stosowania kas rejestrujących.

Potrzebujesz porady prawnej?

KOMENTARZE (0)

Nie dodano jeszcze żadnego komentarza. Bądź pierwszy!!


Dodaj komentarz

DODAJ KOMENTARZ