Godziny ponadwymiarowe dla dyrektora szkoły

Pytanie:

Czy dyrektor szkoły korzystający z tytułu zajmowanego stanowiska ze zniżki godzin, może mieć godziny ponadwymiarowe i w jakiej wysokości? Np. 3 godz. obowiązkowe i 10 ponadwymiarowych.

Masz inne pytanie do prawnika?

23.4.2007

Zespół<br />e-prawnik.pl

Zespół
e-prawnik.pl

Odpowiedź prawnika: Godziny ponadwymiarowe dla dyrektora szkoły

Zgodnie z Kartą Nauczyciela, nauczyciel, który realizuje obowiązkowy wymiar zajęć, nie może mieć przydzielonych godzin ponadwymiarowych, z wyjątkiem godzin doraźnych zastępstw (art. 42 ust. 5a Karty Nauczyciela). Wymiar godzin obowiązkowych dla nauczyciela będącego dyrektorem szkoły może zostać obniżony (art. 42 ust. 6 Karty Nauczyciela). Dla niego obowiązkowym staje się obniżony wymiar godzin, w związku z tym nie może on mieć przydzielonych godzin ponadwymiarowych, jeżeli zrealizował wymiar obowiązkowy. Natomiast jeżeli nauczyciel taki nie zrealizował wymiaru obowiązkowego, powinien przepracować dodatkowo taką ilość godzin, by wypełnić wymiar. Aż do wypełnia wymiaru, godziny te nie będą traktowane jak godziny ponadwymiarowe.

 

Potrzebujesz porady prawnej?

Zapytaj prawnika:

Dodaj załącznikDodaj załącznik

Oświadczenia i zgody RODO:


FORUM POMOCY PRAWNEJ

Wypadek w pracy, L4 i odszkodowanie

19.9.2018 przez: kaminskimarcin

Zwolnienie lekarskie po stażu czy należy sie?

24.7.2018 przez: jola375@vp.pl

skarga na urząd pracy

15.5.2018 przez: atiiia86