Indywidualna praktyka lekarska a VAT

Pytanie:

Jaka jest stawka podatku VAT na usługi lekarskie związane ze świadczeniem takich usług w ramach prowadzonej indywidualnej praktyki lekarskiej?

Masz inne pytanie do prawnika?

11.2.2006

Zespółe-prawnik.pl

Zespół
e-prawnik.pl

Odpowiedź prawnika: Indywidualna praktyka lekarska a VAT

Usługi w zakresie ochrony zdrowia i opieki społecznej wyłącznie z grupowania 85 PKWiU, do których zalicza się czynności wykonywane przez lekarzy w ramach indywidualnych praktyk, są zwolnione z opodatkowania na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 1 ustawy o VAT w związku z poz. 9 załącznika nr 4 do tej ustawy. Zwolnienie nie dotyczy jedynie usług weterynaryjnych (PKWiU 85.2).

Potrzebujesz porady prawnej?

Zapytaj prawnika:

Dodaj załącznikDodaj załącznik

Oświadczenia i zgody RODO:


FORUM POMOCY PRAWNEJ

Auto kupione w kraju bez opłaconej akcyzy.

31.3.2020 przez: wunderwafe