Siostra chce podarować mi samochód, czy zapłacę podatek?

Pytanie:

Siostra chce podarować mi samochód, czy zapłacę podatek?

Masz inne pytanie do prawnika?

1.12.2011

Zespółe-prawnik.pl

Zespół
e-prawnik.pl

Odpowiedź prawnika: Siostra chce podarować mi samochód, czy zapłacę podatek?

Zgodnie z art. 1 ustawy z dnia 28 lipca 1983 r. o podatku od spadków i darowizn nabycie przez osoby fizyczne własności rzeczy znajdujących się na terytorium Rzeczpospolitej Polskiej tytułem darowizny podlega opodatkowaniu podatkiem od spadków i darowizn. Dokonanie darowizny nieruchomości opisanej w stanie faktycznym będzie więc podlegać opodatkowaniu podatkiem od spadków i darowizn. Stawka podatku od spadków i darowizn
uzależniona jest od przynależności stron umowy darowizny do poszczególnych grup podatkowych. Pani jako siostra będzie zwolniona od zapłaty.

Potrzebujesz porady prawnej?

Zapytaj prawnika:

Dodaj załącznikDodaj załącznik

Oświadczenia i zgody RODO:


FORUM POMOCY PRAWNEJ

Mieszkanie - czy należy się podatek ?

12.2.2018 przez: artur1916