Sprzedaż mieszkania ze spadku

Pytanie:

Z powodu trudnej sytuacji materialnej sprzedaliśmy (brat i ja), po około 2 latach od otrzymania, mieszkanie otrzymane w spadku. Jakie konsekwencje możemy ponieść?

Masz inne pytanie do prawnika?

1.12.2005

Zespółe-prawnik.pl

Zespół
e-prawnik.pl

Odpowiedź prawnika: Sprzedaż mieszkania ze spadku

Na podstawie art. 21 ust. 1 pkt 32 lit. c) ustawy o pod. doch. od os. fiz., wolne od podatku dochodowego od osób fizycznych są przychody uzyskane ze sprzedaży nieruchomości (np. mieszkania) nabyte w drodze spadku lub darowizny. Nie będzie więc trzeba płacić podatku dochodowego z tego tytułu.

Tylko gdyby podatnik skorzystał z ulgi mieszkaniowej w podatku od spadków i darowizn (art. 16 ustawy o podatku od spadków i darowizn), to z powodu zlamania jej warunków, należałoby zaplacić należny podatek od spadków i darowizn z odsetkami za zwłokę.

Potrzebujesz porady prawnej?

Zapytaj prawnika:

Dodaj załącznikDodaj załącznik

Oświadczenia i zgody RODO:


FORUM POMOCY PRAWNEJ

Allegro sprzedaż wirtualnych przedmiotów

9.1.2019 przez: bartekkuliga

Allegro sprzedaż wirtualnych przedmiotów

25.5.2018 przez: bartekkuliga

Podatek od sprzedaży nieruchomości

27.3.2018 przez: 3Magda