Taksa notarialna za poświadczenie podpisu

Pytanie:

"Ile wynosi opłata notarialna za potwierdzenie pełnomocnictwa do udziału w licytacji nieruchomości? Czy takie pełnomocnictwo jest ważne wyłącznie na daną licytację, czy też może być to pełnomocnictwo stałe?"

Odpowiedź prawnika: Taksa notarialna za poświadczenie podpisu

Zgodnie z art. 977 ustawy kodeks postępowania cywilnego, pełnomocnictwo do udziału w przetargu powinno być stwierdzone dokumentem z podpisem urzędowo poświadczonym.

Udzielone pełnomocnictwo zachowuje ważność podczas licytacji danej nieruchomości (czyli w przypadku licytacji innej nieruchomości, konieczne jest udzielenie nowego pełnomocnictwa). Maksymalna stawka wynagrodzenia notariusza za poświadczenie podpisu na dokumencie pełnomocnictwa wynosi 20 zł (źródło: Taksa notarialna).


Michał Włodarczyk

Radca prawny

Zajmuje się sprawami osób fizycznych jak również przedsiębiorców. Posiada rozległe doświadczenie w poradnictwie w sprawach życiowych osób fizycznych jak również profesjonalnych problemów prawnych przedsiębiorców. Bazując na swoim doświadczeniu skutecznie doradza w sprawach osób fizycznych jak i przedsiębiorców zawsze dbając o praktyczną stronę problemów prawnych z jakimi zwracają się do niego jego klienci.

Skomentuj artykuł - Twoje zdanie jest ważne

Czy uważasz, że artykuł zawiera wszystkie istotne informacje? Czy jest coś, co powinniśmy uzupełnić? A może masz własne doświadczenia związane z tematem artykułu?


Masz inne pytanie do prawnika?

 

Komentarze

  • natalia 2013-04-06 12:34:35

    ile kosztuje poświadczenie podpisu pełnomocnictwa w sprawie o alimęty w Konwencji rozszczen alimetacyjnych za granica

  • Bogna 2012-02-23 13:49:41

    4x24,40=97,60-czyli prawie 100 zł

  • leszek 2012-02-06 10:11:47

    witam ile wyniesie opłata u notariusza za poświadczenie podpisów 4 osób na umowie przedwstępnej. Notariusz twierdzi ze 100 zł od podpisu bo dotyczy to kupna domu. Natomiast inny twierdzi że 24,40 proszę o art. o tym mówiący lub odpowiedz-dziękuję


Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika