Upust za niedogrzanie lokalu

Pytanie:

"Jaka jest procedura uzyskania upustu za niedogrzanie mieszkania? Gdzie jest zawarta podstawa prawna dotycząca tego?"

Odpowiedź prawnika: Upust za niedogrzanie lokalu

Zgodnie z art. 662 Kodeksu Cywilnego wynajmujący powinien wydać najemcy rzecz w stanie przydatnym do umówionego użytku i utrzymywać ją w takim stanie przez czas trwania najmu. Art. 664 Kodeksu Cywilnego stanowi zaś, że jeżeli rzecz najęta ma wady, które ograniczają jej przydatność do umówionego użytku, najemca może żądać odpowiedniego obniżenia czynszu za czas trwania wad. Roszczenie o obniżenie czynszu z powodu wad rzeczy najętej, jak również uprawnienie do niezwłocznego wypowiedzenia najmu nie przysługuje najemcy, jeżeli w chwili zawarcia umowy wiedział o wadach. Można zatem zwrócić się do wynajmującego o obniżenie czynszu.



Michał Włodarczyk

Radca prawny

Zajmuje się sprawami osób fizycznych jak również przedsiębiorców. Posiada rozległe doświadczenie w poradnictwie w sprawach życiowych osób fizycznych jak również profesjonalnych problemów prawnych przedsiębiorców. Bazując na swoim doświadczeniu skutecznie doradza w sprawach osób fizycznych jak i przedsiębiorców zawsze dbając o praktyczną stronę problemów prawnych z jakimi zwracają się do niego jego klienci.

Skomentuj artykuł - Twoje zdanie jest ważne

Czy uważasz, że artykuł zawiera wszystkie istotne informacje? Czy jest coś, co powinniśmy uzupełnić? A może masz własne doświadczenia związane z tematem artykułu?


Masz inne pytanie do prawnika?

 

Komentarze

  • Agnieszka 2019-01-13 10:13:01

    Witam. Posiadam mieszkanie na parterze w bloku z wielkiej płyty. Blok jest ocieplony. W jednym pionie (mały pokój i kuchnia) grzejniki grzeją dosyć słabo, grzeje tylko górna rurka i kawałek grzejnika. Środek i dół grzejnika jest zimny. Temperatura jest ok. 19 stopni C. Kontaktowałam się ze spółdzielnią, zgłaszałam problem. Niby tak jest i tak ma być. Prosiłam o zniżkę czynszu, lecz uzyskałam odpowiedź, że mam pisać do rady nadzorczej. Obecnie przy dużych mrozach temperatura nie zwiększyła się. Po drugiej stronie bloku., tj. w dużym pokoju grzejniki grzeją dosyć dobrze. Grzejniki mają 3 lata, nie są zapowietrzone, bo tak mi sugerowano. Co w tej sytuacji zrobić? Inni mieszkańcy mają pozakręcane grzejniki i mają ciepło. Wszyscy płacimy jednakowy czynsz uzależniony od metrażu mieszkania. Nie jest to sprawiedliwe. Jak skonstruować dobrze wniosek, aby wniosek był dobrze był pozytywnie rozpatrzony.Proszę o podpowiedź.


Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika