Pro Futuris Plataforma de los Afectados por la Hipoteca

Inicjatywa Pro Futuris oraz Plataforma de los Afectados por la Hipoteca zapraszają na spotkanie w Warszawie w poniedziałek o godzinie 17 wszystkich poszkodowanych przez banki oraz obecny kryzys. Spotkanie będzie miało formę prezentacji i forum. W pierwszej części zostanie zaprezentowana działalność hiszpańskiej Platformy na Rzecz poszkodowanych przez Kredyty Hipoteczne (PAH). W drugiej wystąpienia zaproszonych gości i dyskusja nad formami obrony przed nieuczciwymi praktykami instytucji finansowych w Polsce. Zaprosiliśmy również przedstawicieli różnych stowarzyszeń, organizacji, fundacji, a także przedstawicieli Sądu Najwyższego, Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów, kancelarie prawne zajmujące się sporami z bankami, a nawet polityków Przede wszystkim jednak samych poszkodowanych. Spotkanie będzie transmitowane przez skypea.

Porady prawne

Pro Futuris. Inicjatywę Pro Futuris promuje Tomasz Sadlik, tłumacz, pisarz i doradca ds. handlu międzynarodowego z Krakowa – poszkodowany przez bank Raiffeisen (sprawa toczy się w Sądzie Okręgowym w Krakowie). Więcej na stronie www.frankowcy.org.pl. Celem jest pomoc poszkodowanym przez banki, a w tym celu powołanie Stowarzyszenia Poszkodowanych przez Banki i Instytucje Finansowe oraz ruchu społecznego, którego dalszym celem jest zmiana w wielu dziedzinach życia społecznego w Polsce i promowanie społeczeństwa obywatelskiego.

Nasze postulaty:

- natychmiastowe wstrzymanie egzekucji z tytułu kredytów hipotecznych w trybie rozporządzenia, a następnie, jak w Hiszpanii – Ustawy

- odwołanie lub skłonienie do zmiany stanowiska szefa Komisji Nadzoru Finansowego, który naszym zdaniem chroni banki zapominając o ochronie ich klientów, co jest celem statutowym KNF

- przewalutowanie kredytów we frankach szwajcarskich po kursie z dnia ich zaciągnięcia (model Chorwacki)

- wprowadzenie lepszej ochrony klientów banków w trybie ustawy (model francuski i nowa dyrektywa UE 2014)

Zapraszam do współpracy wszystkich zainteresowanych zmianami na lepsze. Inicjatywa posiada dwa ośrodki poza Krakowem – we Wrocławiu i w Warszawie – szukamy dalszych.

Plataforma de Afectados por la Hipoteca o PAH to stowarzyszenie i ruch społeczny walczący o prawo do godnych warunków mieszkaniowych. Założony został w lutym 2009 roku w Barcelonie, obecnie posiada oddziały w całej Hiszpanii. Jej źródło to wywołany przez banki kryzys spotęgowany przez pęknięcie bańki spekulacyjnej na rynku nieruchomości, które wywołały w Hiszpanii w latach 2011-2012 potężną falę protestów

Plataforprzed bankiemBBVA w Santa Cruz de Tenerife

PAH grupuje osoby, które przeżywają trudności w spłacie swojego kredytu hipotecznego lub znajdujących się w trakcie procesu egzekucji hipotecznej oraz osoby, które się z nimi solidaryzują. Sama określa się jako „grupa apolitycznych osób, które stwierdziwszy, że obecne przepisy są napisane tak, by gwarantować bankom egzekucję wszelkich, nawet zawyżonych „należności”, pozostawiając na lodzie osoby, które z powodu utraty pracy lub zwiększenia się rat kredytu nie dają rady spłacać swoich rat „.

Jest to ruch „poziomy”, nie gwałtowny, o charakterze wspólnotowym i apolitycznym. Na jej zebraniach omawiane są poszczególne przypadki osób poszkodowanych, doradza i pomaga zarówno w aspekcie praktycznym, jak i psychologicznym. 18 maja 2001 PAH, z siedzibą przy Carrer Còrsega, 521, została wpisana do Krajowego Rejestru Stowarzyszeń Ministerstwa Spraw Wewnętrznych.

Spotkanie:

Spotkanie odbędzie się w poniedziałek 28.10 o godzinie 17 pod adresem: 
M. R. 
Sound Sp. z o.o.
ul. Koźmińska 10
00-435 Warszawa


Po spotkaniu odbędzie się konferencja prasowa. 

Potwierdzenia proszę przesyłać na adres: traducciones@home.pl

Tomasz SADLIK
założyciel i promotor Inicjatywy
(o mnie: 
http://www.wprost.pl/ar/419718/Wzieli-kredyty-walcza-z-bankami-Chcemy-normalnosci/)

R.S.V.P. 502946701


Zespół
e-prawnik.pl

Skomentuj artykuł - Twoje zdanie jest ważne

Czy uważasz, że artykuł zawiera wszystkie istotne informacje? Czy jest coś, co powinniśmy uzupełnić? A może masz własne doświadczenia związane z tematem artykułu?


Masz inne pytanie do prawnika?

 

Komentarze

    Nie dodano jeszcze żadnego komentarza. Bądź pierwszy!!

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika