Prawo podatkowe - Zmiany w prawie

Projekt ustawy DAC7

11.4.2024

Rada Ministrów przyjęła projekt ustawy o zmianie ustawy o wymianie informacji podatkowych z innymi państwami oraz niektórych innych ustaw (DAC7). Ustawa nałoży na operatorów platform cyfrowych obowiązek gromadzenia i przekazywania administracji podatkowej informacji o (...)

Zmiana definicji wyrobów nowatorskich?

5.3.2024

Ministerstwo Finansów przekazało propozycję zmiany definicji wyrobów nowatorskich oraz informację o planowanym spotkaniu w celu uzgodnienia treści tej definicji.

Konsultacje w sprawie Krajowego Systemu e-Faktur

13.2.2024

Ministerstwo Finansów przedstawia harmonogram konsultacji w sprawie rozwiązań prawnych i funkcjonalności Krajowego Systemu e-Faktur (KSeF). Konsultacje rozpoczną się 16 lutego. Odbędzie się 9 spotkań w formule hybrydowej. Można zgłaszać chęć udziału w spotkaniach wypełniając on-line (...)

Co dalej z Krajowym Systemem e-Faktur?

5.2.2024

Minister Finansów Andrzej Domański zapewnił, iż obowiązkowy KSeF na pewno zostanie wdrożony. 9 lutego Ministerstwo Finansów ogłosi harmonogram konsultacji w sprawie rozwiązań prawnych i funkcjonalności systemu KSeF. Na przełomie kwietnia i maja, na podstawie analiz i procesów (...)

Pamiętaj o PIT-11

30.1.2024

Krajowa Administracja Skarbowa przypomniała o obowiązku wpisywania poprawnych danych osób, dla których są wysyłane informacje PIT-11, PIT-R, PIT-8C i PIT-40A/11A. Również ZUS rozpoczął wysyłkę deklaracji podatkowych PIT za 2023 rok. Kilka milionów formularzy trafi (...)

Krajowy Systemu e-Faktur będzie opóźniony!

22.1.2024

Krajowy Systemu e-Faktur (KSeF), który miał obowiązywać w formie obligatoryjnej od 1 lipca 2024 r. zostanie wdrożony w późniejszym terminie.Ministerstwo Finansów zleci przeprowadzenie zewnętrznego audytu informatycznego dotyczącego KSeF i wskaże nowy termin wdrożenia (...)

Więcej czasu na wdrożenie e-Doręczeń

25.12.2023

Niektóre podmioty – zgodnie z ustawą – miały wdrożyć system e-Doręczeń do 10 grudnia br. Po konsultacjach z podmiotami zobowiązanymi i na ich prośbę zdecydowano o przesunięciu terminu wejścia w życie obowiązku korzystania z doręczeń elektronicznych na 30 grudnia 2023 (...)

Obsługa elektroniczna wniosków o WIS, WIA i WIP

10.12.2023

Od 1 stycznia 2024 r. będzie można składać elektronicznie wnioski o wydanie wiążących informacji stawkowych (WIS), wnioski o wydanie wiążących informacji akcyzowych (WIA) i wnioski o wydanie wiążących informacji o pochodzeniu (WIP).

Konsultacje nowelizacji rozporządzenia w sprawie JPK_VAT z deklaracją

2.11.2023

Ministerstwo Finansów rozpoczyna konsultacje projektu zmiany rozporządzenia ws. JPK_VAT z deklaracją dostosowanego do obowiązku wystawiania faktur w Krajowym Systemie e-Faktur (KSeF) od 1 lipca 2024 r. Zakłada, że wprowadzane tym rozporządzeniem niezbędne zmiany w JPK_VAT będą (...)

Masz inne pytanie do prawnika?

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika