Prawo administracyjne: Dla cudzoziemca - Zmiany w prawie (strona: 2)

Wsparcie uczniów przybywających z zagranicy

24.2.2018

Ministerstwo Edukacji Narodowej w ostatnim czasie dokonało istotnych zmian przepisów, aby wspomóc szkoły w pracy z uczniami przybywającymi z zagranicy, zarówno cudzoziemcami, jak i obywatelami polskimi powracającymi do Polski.

Badanie orientacji seksualnej a wniosek o azyl

14.2.2018

Osoba ubiegająca się o azyl nie może zostać poddana testom psychologicznym służącym ustaleniu jej orientacji seksualnej. Przeprowadzenie takich testów stanowi bowiem nieproporcjonalną ingerencję w życie prywatne wnioskodawcy.

Ułatwienia dla pożytecznych obcokrajowców

13.12.2017

Nowelizacja ma na celu usprawnienie procedury legalizacji pobytu cudzoziemców i ich rodzin, którzy będą ubiegać się o pobyt czasowy w Polsce w związku z przeniesieniem wewnątrz przedsiębiorstwa spoza UE oraz cudzoziemców studiujących w Polsce, poszukujących pracy po (...)

Serce unijnego systemu ochrony granic w Warszawie

21.11.2017

21 listopada br. weszło w życie porozumienia o siedzibie Europejskiej Agencji Straży Granicznej i Przybrzeżnej (Frontex). Siedziba Frontexu – jednej z najważniejszych unijnych agencji – znajdzie się w Warszawie. Głównym zadaniem unijnej agencji Frontex jest pomoc w zarządzaniu (...)

Polska przeciw relokacji

26.8.2017

Szef MSWiA podpisał kolejną odpowiedź na zarzuty Komisji Europejskiej dotyczące nieprzyjmowania imigrantów do Polski.

Pracowitym cudzoziemcom będzie łatwiej przenieść się do Polski

15.7.2017

Zaproponowana przez Radę Ministrów nowelizacja ustawy o cudzoziemcach dostosuje nasz porządek prawny do obowiązującej dyrektywy unijnej. W nowych przepisach szczególną uwagę poświęcono cudzoziemcom, którzy przyjeżdżają do Polski (z kraju nienależącego do UE) w (...)

Siedziba Agencji Frontex w Polsce

28.6.2017

Rada Ministrów przyjęła projekt ustawy o ratyfikacji umowy w sprawie siedziby między Rzecząpospolitą Polską a Europejską Agencją Straży Granicznej i Przybrzeżnej (Frontex), podpisanej w Warszawie 9 marca 2017 r. oraz uchwałę Rady Ministrów w sprawie przedłożenia umowy w sprawie (...)

Wizy z wzajemnością

6.5.2017

Nie będzie czasowego zawieszenia ruchu bezwizowego dla obywateli Kanady i Stanów Zjednoczonych. Komisja Europejska nie zgodziła się z rezolucją Parlamentu Europejskiego, która sugerowała takie kroki w związku z brakiem wzajemności wizowej dla niektórych państw UE. Obecnie (...)

Wkrótce zniesienie wiz dla Ukraińców

1.5.2017

Obywatele Ukrainy będą mogli podróżować do Unii Europejskiej bez wiz krótkoterminowych. To efekt poparcia Parlamentu Europejskiego dla projektu przepisów wstępnie uzgodnionych z prezydencją Rady UE. Ukraińcy posiadający paszporty biometryczne będą mogli udać się (...)

Pomoc dla repatriantów

25.4.2017

Ustawa o zmianie ustawy o repatriacji oraz niektórych innych ustaw ma usprawnić proces repatriacji.

Łatwiej o ulgi dla uczących się polskiego

21.4.2017

Nowa ustawa uprawnia konsula do wydawania bez pobierania opłaty konsularnej dokumentów poświadczających prawo do ulg komunikacyjnych oraz ulgowego wstępu do muzeów i parków narodowych, przyznanych ustawą z dnia 15 grudnia 2016 r. o zmianie ustawy o uprawnieniach do ulgowych (...)

Ekologiczne z elektronicznym certyfikatem

21.4.2017

Rusza system certyfikacji elektronicznej, który pozwoli lepiej monitorować import produktów ekologicznych. Dzięki niemu UE stanie się światowym liderem w zakresie identyfikowalności i gromadzenia wiarygodnych danych na temat handlu tymi produktami.

Ułatwienie repatriacji Polaków ze Wschodu?

7.3.2017

Do Sejmu przesłano rządowy projekt ustawy o zmianie ustawy o repatriacji oraz niektórych innych ustaw. Ma on stworzyć odpowiednie warunki do powrotu i osiedlania się w Polsce osób polskiego pochodzenia. Chodzi o osoby zesłane bądź deportowane przez władze ZSRR do (...)

Masz inne pytanie do prawnika?

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika