17 lat,ciążą i ośrodek

Odpowiedzi w temacie (0)

monika97

17.3.2019

Witam! Mam pytanie. A mianowicie mam córke za 2 miesiące kończy 17 lat. Zameldowana w mieszkaniu u byłego męża. Córka od 13 roku życia jest w ośodkach, karnie przenoszona do gorszych. We wrześniu 2018 r. za dobre sprawowanie córka wyszła na zwolnienie warunkowe lecz nie trwało to długo, az 2 tygodnie. Po dwóch tygodniach wróciła spowrotem do ośrodka. Z osrodka po tygodniu dostała tak zwana 'wywózkę'' do innego osrodka. W nowym MOWIE miala ucieczke po czasie dostala przepustke na swieta, w dzien powrotu uciekla z domu. I teraz pytanie, z córka utrzymuje kontakt stały poprzez pisanie, kilka dni temu dowiedzialam sie ze corka jest w ciazy z chłopakiem. Jej partner lat 21. Przez ucieczke corka nie moze ruszyc sie gdziekolwiek do lekarzy czy ginekologa, a przy ciazy przeciez sie tak nie da. I tu pytanie, czy jest jakis sposób aby uniknąc tego osrodka? Slyszalam o slubie od lat 16 za zgoda sadu rodzinnego? Jak to wyglada corka wtedy osiaga pelnoletnosc poprzez slub? Czy dzieki slubowi jest zwolniona z jakichkolwiek osrodków? Prosze o pomoc, jestem bezsilna. Pozdrawiam Monika

Nie znalazłeś odpowiedzi?

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Potrzebujesz porady prawnej?

PODOBNE TEMATY NA FORUM

ZOBACZ TAKŻE:

 • 25.12.2018

  Dla kogo jest ośrodek wsparcia?

  Osobom, które ze względu na wiek, chorobę lub niepełnosprawność wymagają częściowej opieki i pomocy w zaspokajaniu niezbędnych potrzeb życiowych, mogą być przyznane usługi opiekuńcze, (...)

 • 18.4.2017

  Będzie Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa

  Ustawa z dnia 10 lutego 2017 r. o Krajowym Ośrodku Wsparcia Rolnictwa określa zasady funkcjonowania Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa. Ma ona na celu poprawę sytuacji w obszarze agencji (...)

 • 8.5.2015

  Ustalenie ojcostwa a roszczenia z tym związane

  Ojcostwo mężczyzny jest ustalane ,, automatycznie” w sytuacji, kiedy dziecko urodziło się w czasie trwania małżeństwa albo przed upływem trzystu dni od jego ustania lub unieważnienia, gdyż (...)

 • 22.6.2018

  Niesłyszący za kierownicą

  Nowelizacja przesądza, że ograniczenia słuchu nie są przeciwskazaniem zdrowotnym w możliwości zdobycia prawa jazdy w kategorii C i C1 (samochody ciężarowe). Stwarza osobom niesłyszącym lub niedosłyszącym, (...)

 • 24.11.2018

  Adopcja - najważniejsze informacje

  Adopcja, inaczej przysposobienie, jest uznaniem dziecka innych rodziców, z którym nie ma więzi biologicznej, za własne. Ma ona nie tylko wymiar psychologiczny, lecz także prawny: powstałe (...)