Forum prawne

7-proc. podwyżka dla nauczycieli od 2012 !!!

Nauczyciele spodziewają się 7-proc. podwyżki od 1 września 2012 r. Będą się jeszcze starać wynegocjować dwukrotny wzrost po 5 proc. ? w styczniu i we wrześniu. Po 7-proc. podwyżce średnia płaca nauczyciela mianowanego wyniesie 4033 zł, a dyplomowanego 5153 zł. Tych pedagogów jest 80 proc.

2011.4.29 20:54:21

Odpowiedzi w temacie: 7-proc. podwyżka dla nauczycieli od 2012 !!! (1)

Jestem nauczycielem dyplomowanym z 12letnim stażem pracy, moja płaca składa się z podstawowej pensji, nadgodzin, dodatku motywacyjnego, dodatku funkcyjnego (za wychowawstwo klasy) oraz dodatku za wysługę lat (12% podstawy). W życiu nie zarobiłam tyle, ile tu podajecie!!!! Oto, jak to wygląda (kwoty brutto):
podstawa: 2998zł
nadgodziny (średnio - zależą od liczby godzin wypracowanych w danym miesiącu) 599zł
dodatek motywacyjny 149zł
dodatek funkcyjny 100zł
wysługa lat 359zł
co daje w sumie 4205zł brutto miesięcznie!!!! Dodam, że nie każdy ma nadgodziny, wychowawstwo klasy, dodatek motywacyjny, wtedy pensja jest jeszcze niższa!! Nie wiem, skąd wzięła się kwota 5153zł!!! Takie fałszywe informacje powodują tylko tyle, że społeczeństwo nas coraz bardziej nienawidzi, bo jak to - pracują tylko 18godzin w tygodniu (ciekawe, kiedy w takim razie sprawdzamy klasówki dzieci tego społeczeństwa, przygotowujemy się do lekcji, odbywamy wywiadówki, szkolenia, rady pedagogiczne, wycieczki z dziećmi - na których jesteśmy za młodzież odpowiedzialni 24godziny na dobę!!!!, a płaci nam się w tym czasie za 5-6 lekcji, tak, jakbyśmy byli w szkole!!!)i tyle zarabiają, i jeszcze im ciągle źle??!!! Proszę nie podawać fałszywym informacji!!

2012.4.14 12:9:6

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Masz inne pytanie do prawnika?

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika