Forum prawne (strona 894)

Widzenia z ojcem-prosze o rade!

mam synka m 5 lat jak długo moze przebywac zemnom na widzeniu ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2005.10.16 13:7:50

Podział długów w trakcie sprawy o podział dorobku majątkowego

Proszę o pomoc. Jestem po rozwodzie, obecnie mąż założył sprawę o podział dorobku majątkowego.Oprócz dorobku pozostały jednak wspólne długi.Czy mogę wystąpić z wnioskiem o to aby mąż ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2005.10.16 11:47:36

czy rozwód może nie zostac orzeczony

Proszę zajrzeć do kodeksu rodzinnego i opiekuńczego. Nie jestem wybitnym znawcą problemu, ale zgodnie z art. 56 par. 3 k.r.o. : "Rozwód nie jest również dopuszczalny, jeżeli żąda go małżonek ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2005.10.15 19:11:38

co zrobić??

mam 18 lat.mam dwójkę rodzeństwa młodszych o rok ode mnie.Moja mama pracuje od godziny 6 rano do 21 codziennie oprócz niedzieli...ojciec jest alkoholikiem od 17 lat....w ostatnim czasie pił dość ... Zobacz wątek

13 odpowiedzi

2005.10.15 13:31:43

Środki ochrony osobistej - ubieramy sie przed praca w szatni czy ...

Zapomnialem dodac ze przychodzac do pracy przed "gwizdkiem" odbijam karte. Drugi raz obijam jak wychodze do domu juz przeprany. Tak wiec pracodawca zyskuje dziennie okolo 20 min mojego czasu. ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2005.10.15 7:26:57

Postępowanie przed sądem grodzkim

Niestety to ciagle troche za malo szczegolow dla okreslenia kwalifikacji prawnej. Obstawiam, iż będzie to wykroczenie przeciwko porządkowi i spokojowi publicznemu lub szkodnictwo leśne i ogrodowe. ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2005.10.14 22:22:31

PANIE MACIEJU NIECH PAN SIĘ NIE PODDAJE!!!!

Swoją drogą bardzo proszę o kontakt na zalidia@interia.pl ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2005.10.14 18:18:44

2005.10.14 10:9:28

sędzia czy prokurator

Jeszcze a propos obrońcy, osoba podejrzana powinna być na piśmie pouczona m. in. o prawie do jego ustanowienia bądź ubiegania sie o jego ustanowienie z urzędu, więc na rozprawie nie ma już obowiązku ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2005.10.14 7:41:55

PYTANIE O WYROK

DOSTALEM W LISTOPADZIE 1999 ROKU I TERAAZ MI SIE SKASOWAL WYROK MIALEM W ZAWIESZENIE NA 3 LATA I TEZ MAM ZAPLACIC BYLEJ FIRMIE CO PRACOWALEM TAM I PYTAM SIE ZA ILE LAT WYROK SIE WOGOLE SIE SKASUJE CZEKAM ... Zobacz wątek

5 odpowiedzi

2005.10.13 20:29:39

Nadchodzi KRUK - ratunku!!!

liczy się od dnia wypowiedzenia umowy prze operatora, wszytskie faktury są sumowane w jeden koszt, jedną umowę, dlatego wierztelność stała się wymagalna z chwilą wypowiedzenia umowy przez idee. ... Zobacz wątek

8 odpowiedzi

2005.10.13 19:26:21

Wierzytelności a decyzje GIODO

Rzeczywiście - wczoraj sam znalazłem to w... internecie. Zaraz wszystko wytłumaczę. Zaczęło się od tego, że ktoś z Urzędu Ochrony Konsumentów (czy jakoś tak, nie mogę sobie przypomnieć pełnej ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2005.10.13 18:57:1

badanie wariografem i monitoring?

Witam mam dwa pytania: 1.Czy można kandydata na pracownika poddać badaniu wariografem? 2. Czy pracownik może być poddany monitoringowi. Prosiłbym o krótkie uzasadnienie odpowiedzi i poparcie ich ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2005.10.13 14:33:9

W budynku spółdzielczym wszyscy dotychczasowi lokatorzy wykupili mieszkania ....

Są właścicielami swoich mieszkań i chcą założyć wspólnotę mieszkaniową by "wyjść" ze spółdzielni. Jakie kroki muszą wykonać i co mówią odpowiednie ustawy na ten temat? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2005.10.13 10:44:37

Mieszkanie /darowizna a aktualny akt notarialny ??

Jestem w ciekawej sytuacji prawnej . Otoz malzonek otrzymal od rodzicow darowizny pieniezne na wklad budowlany(potwierdzone notarialnie) przez co wszedl w posiadanie spoldzielczego wlasnosciowego prawa ... Zobacz wątek

13 odpowiedzi

2005.10.12 23:54:21

Przedawnienie roszczeń o płatność odsetek

Odsetki mają charakter świadczenia okresowego, a więc przedawniają się po upływie 3 lat (art. 118 kodeksu cywilnego). Bieg terminu przedawnienia rozpoczyna się od dnia, w którym roszczenie o zapłatę ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2005.10.12 23:52:49

Udziały w spółce z o.o. - zablokowanie nabycia

Witam serdecznie i proszę o pomoc! Jestem udziałowcem spółki z o.o. Spółka zamierza przyjąć nowych udziałowców - czy mogę zablokować taką decyzję? Moje udziały nie pozwalają mi na odrzucenie ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2005.10.12 13:20:11

Czy ten 1 albo 2 dni urlopu okolicznościowego

Urlop okolicznościowy nie wlicza się do urlopu wypoczynkowego jest od niego niezależny ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2005.10.12 7:15:14

Ośmieszająca strona internetowa jaki paragraf

Proponuję zgłosić sprawę policji - ona dokona reszty. Dobrze byłoby zrobić wydruki z przedmiotowej strony lub pobrać jej zawartość w celu zabezpieczenia dowodów. Istnieją możliwości sprawdzenia, ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2005.10.11 13:8:50

podział majątku - mieszkanie lokatorskie a dzieci

To prawda, że długi wchodzą takze do podziału. jeżeli twoja mama uczestniczyła w zamiianie - jej część jest poza podziałem. Nadto lokatorskim 0obowiązkiem jest również wpłacanie czynszu. ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2005.10.11 12:25:24

testament - dokumenty

wystarczy wymienić co dla kogo zapisane wg dow.osobistych potwierdzone przz notariusza ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2005.10.11 9:49:26

Zajęcie konta bankowego przez komornika - pomóżcie!

Roszczenia związane z rachunkami telefonicznymi przedawniają się po 2 latach...ale jest jeden problem - piszesz, że przez wiele lat nie odbierałaś korespodencji. Mogło się stać tak, ze w którymś ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2005.10.11 7:47:21

Napisałem do KRUKA - czy pogrążyłem się?

odpowiadam w tym miejscy , przy okazji, również meggi76 - wg mnie wysłanie do Kruka mejla nic nie znaczy.: W mejlu nie można sie przecież podpisać - możecie się zawsze wytłumaczyć, że to ktoś ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2005.10.10 23:49:2

Formy i rodzaje stosunku pracy zawieranego z nauczycielem

Czy ktoś mógłby poinformować mnie jakie możemy rozróżnić formy i rodzaje stosunku pracy zawieranego z nauczycielem na podstawie Karta Nauczyciela. ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2005.10.10 20:54:5

pełnomocnictwo dla matki od pełnoletniej córki dla matki na sprawę o podwyższeni

jak mam napisać takie pełnomocnictwo?nie chce iść na sprawę!!r ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2005.10.10 18:23:0

Powrót na zasiłek dla bezrobotnych po ustaniu chorobowego

w lutym 2005 zlikwidowałem działalność gospodarcza a przebywałem jeszcze do lipca tego roku na zasiłku chorobowym .Ile mam czasu na zarejestrowanie sie jako bezrobotny i otrzymanie zasiłu dla bezrobotnych. ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2005.10.10 15:21:37

kuchenka gazowo-elektryczna

jakiś czas temu mama zamówila kuchenkę z ogloszenia, które wisiało na klatce. Napisanae bylo w nim, że oferta jest najtańsza, dogodne raty, montaż gratis itp. Mama zadzwoniła tam i po bardzo ogólnych ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2005.10.10 13:50:34

Czy dzieci powinny płacić za separacje rodziców ?

Mamy sytuacje kiedy matka wyprowadza się z dziećmi do innego mieszkania. W pozwie o separacje jako osoba bezrobotna prosi o zwolnienie z kosztów sądowych na podst. Art. 113 kpc. Do pozwu załącza ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2005.10.10 7:48:28

Upadłość/Bankructwo osoby fizycznej

Witam Czy ktoś z was ma jakieś informacje na temat wprowadzenia upadłości konsumenckiej. Z tego co słyszałem ponoć ma to wejść od 1 marca 2006. Sprawa upadłości niezwykle ważna dla osób nadmiernie ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2005.10.9 23:0:2

Nieprzyjemna sytuacja

Witam Zwracam się ze sporym problemem. Otóż prowadziłem stronę o grach komputerowych (legalnych) . Nie podawałem żadnych danych osobowych. Miałem sponsorowaną domenę i konto www - bez żadnych ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2005.10.9 20:26:30

Komrnik zabiera to co już było oddane

Na początku lipca br. nie wiedziałem czy n ie będą musiał wyjechać z kraju na kilka miesięcy. Byłem uczciwy wobec mojej córki (choć wcześniej zmieniła nazwisko) i pożyczyłem pieniądze od ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2005.10.9 15:2:8

Podatek liniowy, umowa o prace

Witam ponownie, moje kolejne pytanie: czy jesli pracuje na umowe o prace (nie prowadze dzialalnosci dospodarczej) czy moge byc na podatku liniowym? Dziekuje za wszekie odpowiedzi. ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2005.10.8 12:2:40

Pytanko- wyplata darowizny

Witam, mam pytanie dotyczace przekazania darowizny, a mianowicie, czy musze wyplacic odrazu pelna kwote darowizny czy moge przekazywac ja w okreslonych ratach miesiecznych? Z gory dziekuje za wszelkie ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2005.10.8 12:1:33

Kara za brak rozliczenia

Witam i zwracam sie do Panstwa z pytaniem, ile wynosi kara za nie zlozenie rocznego rozliczenia podatkowego? Z gory dziekuje za odpowiedzi. ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2005.10.8 11:57:18

Bank wydal mi karte o ktora nie wystepowalem

Dodam jeszcze ,ze na tej nowej karcie powstal debet ok 30 tys ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2005.10.7 22:12:52

Dlug w banku

Czesc ,Mam podobna do Twojej sytuacji i podobny dlug ,ktory powstal w wynku wydania przez bank karty o ktora nie wystepowalem.Bardzo ciekawa sytuacja..Czy bank robi cos jeszcze? ... Zobacz wątek

3 odpowiedzi

2005.10.7 21:51:38

Niepracująca żona...

Witam. Mam pytanie w sprawie mojego chłopaka. Ma syna (8lat) jego była żona ciągle lata po sądach o podwyższenie alimentów lub o podział majątku (rozwód mają od lutego ub. roku), a ona dopiero ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2005.10.7 19:8:15

WOLONTARIUSZ -UMOWA ZLECENIE PYTANIE

CZY STUDENT STUDIÓW DZIENNYCH EKONOMICZNYCH KTÓRY MA TYTUŁ TECHNIKA EKONOMISTY - KSIĘGOWEGO W SZKOLE ŚREDNIEJ I KTÓRY PRACUJE JAKO WOLONATRIUSZ W KSIĘGOWOŚCI - CZY OKRES PRACY W KSIĘGOWOŚCI BEDZIE ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2005.10.7 16:5:9

Jak wyegzekwować do żony partycypowanie w kosztach wspólnego mieszkania?

Moim zdaniem są dwie alternatywy: 1. Pozew do sąd o nakazanie żonie ponoszenia w połowie kosztów związanych ze wspólnym mieszkaniem, bo taki obowiązek na niej ciąży. 2. Poinformowanie żony o ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2005.10.7 16:2:46

Sprzedaż udziałów w S.C.

Witam. Czy mam prawo samodzielnie sprzedać udział w S.C. Dodam, że posiadam 50% w dwuosobowej S.C. Czy wspólnik musi się na to zgodzić? Czy jedynym rozwiązaniem jest likwidacja spólki? Czy wspólnik ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2005.10.6 20:34:37

przebyte choroby - czy można o to pytać?

Mam takie dorbne pytanie, może ktoś będzie znał odpowiedź: Na komisji poborowej dostałem kategorię zdrowia D. Czy przy przyjmowaniu do pracy pracodawca ma prawo zapytać mnie o przyczyny dla których ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2005.10.6 19:24:47

Areszt zagranicą

Prosze pomozcie mi serce mi peka nie daje juz rady!!!!!Moj kochany i jedyna mi osoba została zatrzymana w de zadzwonil do mnie w nidziele nawet nie minute rozmawialismy powiedzial ze zostal aresztowany ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2005.10.6 16:48:5

PAN MAREK- PYTANIE!!!

Witaj 1.Maloletni do lat 17 nie mogą byc swiadkami na rozprawie rozowdowej.Wiec dziecko ktore ma lat 16 nie moze byc powolane na swiadka. 2.Zacytowałaś wyrok Sadu- z ktorego jasno wynika ze mimo nie ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2005.10.6 13:56:6

Windykacja za telefon

Wdzięczna będę za pokierownie mnie w moim bardzo osobliwym problemie. Niedamno zgłosił sie do mnie telefonicznie Pan, który twierdzi iz posiada dokumenty mówiące o niespłaceniu przeze mnie rat ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2005.10.6 10:45:24

PZU, OC I AC

witam jezeli masz AC w PZU, olej ich i rob ze swoje AC, oni automatycznie sciagna kase ze sprawcy(a jak jest ubezpiecony w innej firmie to napeweno) i wyczyszcza twoje konto, na przyszlosc proponuje DAS ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2005.10.5 17:46:2

rozliczenia zakupów z UE

Prowadzę usługi budowlane na terenie UE, kupuję narzędzia dla pracowników, których nie przywożę do Polski. Z podatków rozliczam się tylko w kraju, jak rozliczać takie zakupy w księdze podatkowej ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2005.10.5 14:29:59

Gdy zmarła babcia.

Należy Ci się jeden dzień urlopu okolicznościowego. ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2005.10.5 12:46:38

Oszukany chce być ojcem

ma 22 lata mieszkalem u dziewczyny, pracowalem. gdy zaszla w ciaze jej rodzice wpadli w szal i mnie wyrzucili z domu. nie mam z nia prawie kontaktu, nie chce sie odzywac. jej rodzina ma kiepska sytuacje ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2005.10.5 0:0:0

premie uznaniowe a podstawa do urlopu

czy do podstawy do wyliczenia urlopu należy ująć premie uznaniowe wypłacane praktyczne co miesiąc? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2005.10.4 16:48:32

MAŁOLETNIE DZIECKO JAKO ŚWIADEK??

CZY DZIECKO LAT 16 (OSIĄGNEŁO W MARCU 2005) MOZE BYC POWOŁANE NA ŚWIADKA W SPRAWIE O ROZWÓD?? MOJEGO PRZYJACIELA JESZCZE ZONA WŁASNIE GO POSTRASZYŁA TYM, ZE DZIECKO WEXMIE NA ROZPRAWĘ!!! 28 PAŹDZIERNIKA ... Zobacz wątek

13 odpowiedzi

2005.10.4 12:8:21

Masz inne pytanie do prawnika?

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika