Aliemnty a pełnoletnie dziecko

Odpowiedzi w temacie (1)

kamilek61

2.3.2011

Witam Mam pytanie czy na dziecko które ukończone ma 18 lat, które nie chce isć na studia musże płacić alimenty do tego nie chce pracowac ani sie uczyc rozumiem że jakby chciało się uczyc to normlane ale jak to jest leń to czy muszę dalej płacić przeciez może pójść do pracy?Z góry dziekuje za informacje

Nie znalazłeś odpowiedzi?

Malgorzata1122

2011-03-02 17:07:23

Proszę złożyć wniosek o zniesienie obowiązku alimentacyjnego. Zawsze może się Pan liczyć z tym, że po złożeniu pozwu syn pójdzie do jakiejś prywatnej szkoły , na czas sprawy i sprawa do wygrania będzie trudna. Jednak proszę wykazać, iz dziecko ie chce sie uczyć, zaświadczenie ze szkoły, czy uczęszcza na zajęcia, czy opłaciło czesne etc. Wykazać, że ta szkoła to blef. Pozdrawiam, Małgorzata Woźniak www.separacja-rozwod.pl

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Potrzebujesz porady prawnej?

PODOBNE TEMATY NA FORUM

ZOBACZ TAKŻE:

 • 25.5.2018

  Dziecko może się wyprzeć ojczyma...

  Określenie początku biegu terminu do wytoczenia przez pełnoletnie dziecko powództwa o zaprzeczenie ojcostwa męża swojej matki niezależnie od daty powzięcia przez to dziecko wiadomości o (...)

 • 10.9.2018

  Alimenty na dziecko - komu i na jakich zasadach przysługują?

  Kiedy rodzice muszą płacić alimenty na dzieci?  Alimenty na pełnoletnie dziecko uczące się/nieuczące się Kiedy rodzice są zwolnieni z obowiązku alimentacyjnego Co nie powoduje ustania (...)

 • 19.5.2016

  Urlop ojcowski - Kiedy przysługuje urlop ojcowski i w jakim wymiarze?

  Pracownicy – ojcowie, mogą korzystać z urlopu ojcowskiego od 2010 roku. Instytucja ta została wprowadzona do Kodeksu pracy ustawą z dnia 6 grudnia 2008 roku o zmianie ustawy - Kodeks pracy oraz (...)

 • 21.3.2017

  Ulga na dzieci w PIT

  Od podatku dochodowego obliczonego według skali podatkowej, pomniejszonego o kwotę składki zdrowotnej podlegającej odliczeniu, podatnik ma prawo odliczyć pewną kwotę na każde małoletnie dziecko, (...)

 • 18.6.2017

  Małolaty na rozprawie

  Nowelizacja procedury cywilnej i sądowoadministracyjnej ma na celu umożliwienie osobom małoletnim udziału w charakterze publiczności w jawnych posiedzeniach sądowych w postępowaniu cywilnym i sądowoadministracyjnym.