e-prawnik.pl Porady prawne

Alimenty bez rozwodu

Odpowiedzi w temacie ()

renata44

8.3.2011

Czy mogę dostać od męża sądownie alimenty na dzieci nie wnosząc sprawy o rozwód?

Nie znalazłeś odpowiedzi?

-

2001-07-22 00:00:00

Moja żona, przez adwokata, żąda ode mnie alimentów na małoletniego syna. Małżeństwo istnieje i ,według mnie , ma się dobrze. Czy muszę w tej sytuacji odpowiadać na te żądania adwokata (pełnomocnika), powołującego się na art 27 KRiO.Czy jest to przygrywka" do rozwodu ?
(Basiam)

duszek

2001-11-19 13:59:58

Jeżli żona złożyła sprawę do sądu o alimenty a sąd je przyznał to tak.

-

2002-02-15 00:00:00

Mam pytanie na które mam nadzieję zna ktoś odpowiedź. Jeżeli żona została opuszczena przez męża a nie są w separacji i nie założyli sprawy rozwodowej, czy ma ona prawo ubiegania się o alimenty na dzieci od męża,ewentualnie od Funduszu Alimentacyjnego?

(Bartu)

rak

2002-02-19 15:48:53

Ma prawo ubiegać się o alimenty.Kobity będące nawet w związku małżeńskim, mieszkające razem z mężem też.

-

2003-01-10 00:00:00

Pobralismy sie dwa lata temu. Mamy juz jedno dziecko 1,5 letnia coreczke, a w tej chwili jestem w 6 miesiacu ciazy. Za kilka miesiecy urodze drugie dzieciatko. Mam klopot. Ogromny, jestem w czarnej rozpaczy. Potrzebuje pomocy, rady... Od jakiegos czasu maz sie ze mna w straszny sposob obchodzi, ze mna...i z naszym dzieckiem :( Potrafił mna szarpnac a nawet uderzyc za rzeczy, ktore byly malo istotne, czyli za nic. Od czasu zajscia w ciaze jzu tego nie robi, jednak nie zaprzestal na roznych wyzwiskach. W oczach jego rodzicow ajk i otoczenia ludzi z zewnatrz jest on "swieta" osoba o zlotym sercu i ogromnej dobroci. Od 3 tygodni mieszkam ze swoimi rodzicami, ja i nasza coreczka, maz zas siedzi u swoich rodzicow. Od zcasu kiedy przyjechalysmy do domu moich rodzicow, nie dal on znaku zycia, nie interesuje go samopoczucie corki i zony, zwlaszcza kiedy jest w stanie blogoslawionym. Zastanawiam sie nad separacja...Zastanawiam sie, czy moglabym zwrocic sie do Sadu o alimenty, w momencie kiedy jestesmy ciagle malzenstwem? Czy mam jakas szanse wyegzekwowac od meza pieniazki na utrzymanie naszego dziecka, ktorym on sie nie interesuje???? Prosze o pomoc w tej kwestii.
(aha76)

ana

2003-01-10 16:30:35

Cześc, oczywiście, że mozesz a nawet musisz się zwrócić do sądu o alimenty.Mąż ma obowiązek łożyć na dzieci, to ,że jesteście małżeństwem to żadna przeszkoda, gdyby tak bylo to nasi nieodpowiedzialni mężowie nie chcieli by nigdy rozwodu, aby tylko nie płacic alimentów(oczywiscie nie wszyscy) .Zgłoś sie jak najszybciej do sądu.Ja też jestem jeszcze mężatką i mam przyznane alimenty.Powodzenia!!

-

2003-09-24 00:00:00

Czy żona która wyprowadziła się od męża, ale nie ma ani rozwodu ani separacji może starać się o alimenty od męża na siebie (dzieci są dorosłe i samodzielne) w przypadku utraty pracy? Dodam,że nie ma zadnych innych dochodów ani oszczędności.

(Marza)

mikawi

2003-09-24 09:35:26

jeżeli mąż nie przyczynia się do zaspokajania potrzeb rodziny i nie dokłada się do domowych wydatków może pani wystąpić o alimenty na siebie

Marza

2003-09-24 13:32:15

Dziękuję za odpowiedź, ale czy na pewno mogę strarać się o alimenty od męża jeżeli to ja się wyprowadziłam? Dodam,że mieszkam teraz sama a powodem wyprowadzenia się był fakt psychicznego znęcania się męża nade mną.

mikawi

2003-09-24 15:40:05

jak najbardziej, w uzasadnieniu powinna pani opisac całą sytuację oraz podać ile zarabia mąż

Marza

2003-09-25 09:18:04

Wielkie dzięki za pomoc. Pozdrawiam

-

2003-09-30 00:00:00

Znalazłam się w bardzo trudnej sytuacji. Tydzień temu odszedł ode mnie mąż (do innej kobiety), zostałam sama z trójką dzieci (7 lat i bliźniaki-2 lata). Do rozwodu pewnie jeszcze daleka droga, tym bardziej że z mojej strony wcale nie nastąpił trwały rozpad związku. Kontaktów z dziećmi nie chcę mu broń Boże ograniczać, ale chciałabym jakoś prawnie uregulować naszą sutyację materialną - czy prawnie można rozwiązać sprawę jego płacenia na dzieci? Czy można wystąpić o przyznanie alimentów na dzieci bez wystąpienia o rozwód? I w jakiej wysokości? Mąż zarabia netto ok. 2500. Ja pracuję, zarabiam netto 900 zł. Czy powinnam wystąpić o jakąs rozdzielność majątkową albo coś w tym stylu, żeby nie ponosić konsekwencji jego decyzji finansowych od tej pory? Uprzejmie proszę o radę. Agnieszka
(AgaJ)

Elza

2003-09-30 14:03:31

Bardzo współczuję, znalazła się Pani w trudnej sytuacji z trójką dzieci. O alimenty można ubiegać się bez rozwodu, oczywiście że może Pani złożyć w sądzie rodzinnym pozew o alimenty/wolne od opłat/. Powinna Pani zrobić to jak najszybciej, od momentu wniesienia pozwu otrzyma Pani alimenty na dzieci. Przy ustalaniu wysokości alimentów sąd bierze pod uwagę obecne zarobki, oraz możliwości zarobkowe. W Pani przypadku mąż nieżle zarabia, więc doliczając Pani dochód można zażądać 1300 zł, sąd nie jest skory zasądzać tak wysokie alimenty, zazwyczaj obniża choćby o 100 zł. Musi Pani przedstawić najlepiej liste wydatków na dzieci / 7-latka zapisać na kurs j. angielskiego i inne, bliżniakom wynająć niańke, babcia jak jest, niech sobie odpocznie czasowo od wnuków, przeciez Pani też pracuje - dopisać do wydatków..../, wydatki ponoszone na utrzymanie mieszkania, lekarstwa itp... Sąd może max. zasądzić na poczet alimentów 60 % wynagrodzenia Pani męża, oraz bierze pod uwagę faktyczne wydatki ponoszone na dzieci. Prosze dodać jeszcze, że Pani oprócz swojego wkładu finansowego na wychowanie dzieci, wnosi swoją prace i czas a on "umywa ręce" od wszystkiego, więc niech płaci max. W kwestii zabezpieczenia się np. przed długami męża trzeba wnieść pozew cywilny o rozdzielność majątkową /odpłatne/ ale można napisać prośbe o zwolnienie z kosztów, ze względu na trudną sytuację finansową.

szymon

2003-09-30 19:24:22

Pytanie: Znalazłam się w bardzo trudnej sytuacji. Tydzień temu odszedł ode mnie mąż (do innej kobiety), zostałam sama z trójką dzieci (7 lat i bliźniaki-2 lata). odpowiedź: wniosek o alimenty na siebie i dzieci, przedstawić wydatki na dzieci, udowodnić, że przez odejście męża pogorszyła się Twoja sytuacja finansowa. Pytanie: Do rozwodu pewnie jeszcze daleka droga, tym bardziej że z mojej strony wcale nie nastąpił trwały rozpad związku. odp: wnioskuj o rozwód z orzeczeniem o rozpadzie pożycia małżeńskiego z jego winy, alimenty masz na siebie dożywotnio. Podstawa o winie męża bardzo mocna: odejście od żony i dzieci do innej kobiety. Bez skrupułów na to stwiaj, na żadne ugody i inne porozumienia nie idź. Pytanie: Kontaktów z dziećmi nie chcę mu broń Boże ograniczać, ale chciałabym jakoś prawnie uregulować naszą sutyację materialną - czy prawnie można rozwiązać sprawę jego płacenia na dzieci? odp: o kontaktach - bardzo słusznie, pochwalam, jeśli macie jakiś majątek wspólny np. mieszkanie, samochód czy inne rzeczy, napewno nie jako nastąpi podział majątku tu nastąpi, walcz przede wszystkim o mieszkanie samotna matka z dziećmi zapewne je dostanie bez dużych przeszkód. Dzieci muszą gdzieś mieszkać. Pytanie: Mąż zarabia netto ok. 2500. Ja pracuję, zarabiam netto 900 zł. odp: spokojnie o 1000; nawet 1500 zł możesz żądać. Pytanie: Czy powinnam wystąpić o jakąs rozdzielność majątkową albo coś w tym stylu, żeby nie ponosić konsekwencji jego decyzji finansowych od tej pory? odp: o ile dobrze sobie przypominam do czasu orzeczenia rozwodu pozostaje chyba Ci tylko podpisanie umowy z mężem, co do podzielności majątku. Ponadto nie wyrażaj zgody na ewentualne zaciągnięcia kredytów bankowych przez męża, większość banków teraz tego rząda.

Elza

2003-09-30 21:00:13

Odnośnie kredytów bankowych, w praktyce niezupełnie jest tak, nikt nie będzie jej pytał o zgodę jeżeli mąż ma oddzielne konto w banku.

załamana

2006-12-28 13:27:09

chce odejsc od meza chciałabym dowiedziec sie ja to wyglada z prawnego punktu chce sie wyprowadzic do innego miasta z dziecmi on powiedziałze nie moge zabrac dzieci chciałabym sie dowiedziec wszystkiego na temat alimentów maz zarabia 3000 zł i ma kredyty powiedział ze kredyty musimy spłacac po połowie jestem na zasiłku dla bezrobotnych i za trzy miesiace mi sie konczy prosze o pomoc i porade czy moge zadac alimentów bez rozwodu na siebie i dzieci i czy musze spłacac te kredyty??czy moge wyprowadzic sie z dziecmi do innego miasta maz straszy mnie policja jeszcze jedno powiedział ze z mieszkania nmoca pomózcie z ic nie zabiore a przeciez mamy wspólnote majatkowa błagam nie wiem do kogo sie zwrucic

Nadyjus

2007-04-18 17:41:31

mam problem jestem w zwiazkuamlzenskim od roku i od raku moj maznie pracuje i nie daje mi na zycie pieniedzy ani mi ani naszemu dziecku utrzymuja mnie moi rodzice a tesciowie wogole nie interesuja sie wnuczka a tym bardziej mna i naszym malzenstwem i tym ze nie ma pieniedzy chce mimo ze mamy tylko slub cywilny wystapic o almenty słyszałam ze można wystapic gdy nadal sie przebywa w zwiazku malzenskim i czy trzeba zasadzic separacje by otrzymasc alimenty ? powiem ze od czasu kiedy wzielismy slub mieszkamy odzielnie wiec to chyba separacja mozna nazwac potrzebuje pilnie jakiejs fachowej porady prosze wiec o pomoc i dziekuje

Donia

2007-04-19 12:08:48

Możesz wnieść pozew o zaspokojenie potrzeb rodziny (ciebie i dziecka) nawet gdy nie masz separcji... postępujesz tak jabyś wnosiła o alimenty

laz alimenty.pl

2008-03-03 20:12:57

Witam, proszę o podpowiedź czy mogę pozwać żonę o alimenty i jak to się odbywa. Ja obecnie nie osiągam dochodów, żona zarabia ok. 1800 i praktycznie całą kwotę zatrzymuje dla siebie. Dzieci pomagają wychowywać nam dziadkowie i to oni głownie wykładają na nie pieniądze. My nie mamy rozwodu ani separacji, jedynym problemem są pieniądze i czy w takiej sytuacji mogę ją pozwać o alimenty?

Joanna alimenty.pl

2008-03-20 18:29:11

Dlaczego nie idziesz do roboty?

ruda5014 alimenty.pl

2008-04-01 23:58:23

POPIERAM JOANNE -NIE POWIESZ ZE W POLSCE NIE MA PRACY KTO SZUKA TEN ZNAJDZIE-MASZ TUPET

ktosik alimenty.pl

2008-04-03 17:21:03

czy można podać ojca dziecka o alimenty jeśli jest się z nim w związku małżeńskim ?

magda2111 alimenty.pl

2008-04-05 12:03:59

Moj maz zarabia 1800zl i nie daje mi ani grosza ja chetnie tez bym poszal do pracy ale przewidywany termin rozwiazania mam na 30 kwietnia.a nie mam mozliwosci z kim zostawic dziecka jak urodze przez mojego meza cala rodzina sie odemnie odwrocila.prosze o odpowiedz

ali alimenty.pl

2008-04-06 22:01:36

można. wystarczy napisać pozew z uzasadnieniem

FORTECA alimenty.pl

2008-04-08 16:18:34

MOŻESZ ZONE POZWAĆ O ALIMENTY - MUSISZ WYKAZAĆ ŻE ZANIEDBUJE SWOJE OBOWIĄZKI WOBEC DZIECI I, ŻE TO TY ZAJMUJESZ SIE WYCHOWANIEM DZIECI. - WSZYSTKO JEST TAK SAMO JAKBYŚ BYŁ KOBIETA I CHCIAŁBYĆŚ DOWALIĆ MĘŻOWI - POWODZENIA..

nadziejaija

2009-09-10 12:30:11

Mam pytanie. Czy jeżeli moi rodzice nie maja rozwodu mogę starać się o alimenty od ojca , który nie chce łożyc na nasze utrzymanie. Ja studiuje, mam pełnoletniego brata, który również sie uczy i dwójkę małoletniego rodzeństwa, które sie uczy. Mieszkamy z rodzicami. Mama nie pracuje. Z góry dziękuje za pomoc.

hanika

2010-08-17 10:03:11

witam Mam takie pytanie czy mogę złożyc pozew o alimenty dla dziecka od mężą nie jesteśmy po rozowdzie ale już nie żyjemy ze sobą?Z góry dziękuję za pomoc

kuśka

2010-08-18 18:16:14

Witam, czy możliwe jest zwrócenie się do sądu o zmuszenie męża do płacenia alimentów jeśli z mężem nie jesteśmy rozwiedzeni? Tzn. czy aby dostać alimenty trzeba być rozwiedzionym?

Lena29

2010-11-18 16:04:10

mam dwójkę dzieci. Chce złożyć wniosek o alimenty ale nie jestem po rozwodzie.

arnold51

2011-03-16 15:29:15

witam, nie orientuje się za bardzo w tych sprawach i mam pytanie czy należą mi się jakieś pieniądze od ojca który rozstał się z matką, wyprowadził i wymeldował się od nas, ale nie są w separacji ani nie mają rozwodu. Jak uzyskać od niego jakąś pomoc?? Nigdy niczego nam nie wysyłał odkąd się wyprowadził.

kama_2271

2011-03-16 22:33:06

Mąż pracuje w odległości 100km od domu mamy 4letnią córkę, mąż nie daje mi pieniędzy na życie mimo że zarabia. jest nałogowym hazardzistą i pije. ostatnio nie odbiera nawet telefonu nie wiem gdzie mieszka obecnie. Czy mogę się starac o alimenty na dziecko? dodam że nie pracuje i nie mam żadnego dochodu. Proszę o radę.

Malgorzata1122

2011-03-17 12:21:33

Może się Pani strać o alimenty i na dziecko i na siebie. Pozdrawiam, Małgorzata Woźniak 

madaart

2011-03-18 08:39:04

typowe. Rozumiem, że 4 letnia dziewczynka z jakichś powodów nie może uczęszczać do przedszkola, że nie może p. podjąć pracy? Bo w przeciwnym wypadku jest to dla mnie tylko żerowanie na kimś. wygodne, nie pracować i mieć za to pieniądze. Nie chcę urazić, ale tak to brzmi, jeśli sytuacja zmusza do tego, że nie może p. pracować to przepraszam.

kama_2271

2011-03-19 08:32:49

To nie jest żerowanie na kimś bo on jest tak samo rodzicem jak i ja. był czas że ja pracowałam a on w domu opiekował się dzieckiem, i chętnie bym poszła do pracy gdyby on się zajął córką. Mama mi umarła i nie ma kto się zająć małą.nie myślałam że tak sie to ułoży a przedszkole jest 15 km ode mnie, płatne a ja od 1,5 miesiąca nie mam na życie. A mąż ma nas obie gdzieś nie widziałam go 2 mies., nie odbiera telefonu nie interesuje się córką ani mną nie wiem nawet gdzie teraz mieszka (po jakichś melinach). gra nałogowo na maszynach i pije, więc to jest ojciec i mąż??

tomaszsz32

2011-07-07 13:26:40

Kilka dni temu dostalem pozew z sadu o alimenty, pomimo tego ze i tak dokladam się do wychowania corki ? daje na przedszkole, jedzenie... Mam w takiej sytuacji prosbe o pomoc co powinienem zrobic i jak przygotowac się do rozprawy. Czy w ogole mozna zasadzic alimenty bez rozwodu?

zrozpaczona11

2011-09-21 12:45:12

Czy mogę wystąpić o alimenty nie mając jeszcze rozwodu? Sprawa o rozwód zapowiada się na długą, a pieniądze bardzo by się przydały na dziecko , czy można w jakiś inny sposób ubiegać się o alimenty?

madzia02072010

2011-09-21 14:15:07

Witaj ja jestem w takiej syt. co Ty. Więc do Sądu Rejonowego Wydz. Rodzinnych i Nieletnich złóż pozew o alimenty, niezależnie od pozwu o rozwód. Nie wyklucza jedno drugiego, a na alimenty - rozprawę czeka się krócej bo około 3-4 miesięcy. Możesz, ja tak zrobiłam :) złożyć osobny wniosek do Sądu Rodzinnego o zabezpieczenie powództwa na czas trwania sprawy. Oznacza to,ze Sąd wyda zabezpieczenie na ten okres na ten okres od złożenia pozwu do czasu zasądzenia alimentów,jest to wydawane zaocznie bez rozprawy i bardzo szybko. Jeśli jesteś w trudnej syt. materialnej możesz złożyć prośbę do Prezesa Sądu Rodzinnego o przyśpieszenie terminu wydania owego zabezpieczenia, u mnie pomogło. Pozdrawiam

wiesia27

2012-03-21 11:12:32

prosze o pomoc jestem w trakcie rozowdu i przyznania alimentow czy jest taka mozliwosc by moj maz zanim dostanie przyznane alimenty sadownie w trakcie rozwodu moglby mi placic alimenty na dziecko

Kleopatra333

2012-04-13 21:32:32

To nie jest żerowanie na kimś. Ta kobieta nie ma za co żyć. Jak ma pójśc do pracy skoro nie może opłacić przedszkola?. Zanim sie coś napisze należy się chwilkę zastanowić. Najłatwiej jest powiedzieć, że ktoś żeruje. Nie zgadzam się z tym. Rozumiem Panią doskonale. Może Pani śmiało wystąpić o alimenty (bez rozwodu). Mąż ma obowiązek (oprócz płacenia alimentów na dziecko) płacenia również alimentów na Panią jeżeli Pani nie ma żródła dochodów. O alimenty może Pani wystąpić w każdej chwili (jak juz wspomniałam) i nie trzeba być rozwiedzionym. Jeżeli mąż nie daje Pani pieniędzy na dziecko i na Panią (w chwili kiedy Pani nie pracuje) może Pani śmialo wystapić o alimenty. Na Pani miejscu nie czekałabym z pozwem. Szkoda czasu i Pani nerwów. Jeżeli (jak Pani pisze) nie otrzymuje Pani pieniędzy już jakiś czas należy wystąpić o wsteczne zasądzenie alimentów (tzn. od momentu kiedy mąż przestal dawać Pani pieniądze). Pozdrawiam

Malgorzata1122

2012-04-30 18:30:43

Pani sytuacja jest bardzo ciężka. Niech Pani składa pozew o alimnety i w pozwie poda te argumenty, o których pisze Pani w poście. Ponadto, na Pani miejscu złożyłabym wniosek o ustanie wspólności majątkowej małżeńskiej. Pozdrawiam, Małgorzata Woźniak www.separacja-rozwod.pl

madaart

2012-05-15 10:12:22

Po pierwsze to napisałam "w przeciwnym wypadku" a nie z góry oceniłam. Radzę czytać ze zrozumieniem. Co do sytuacji opisanej pod moim postem zgadzam się z przedmówczynią: nie czekać tylko składać wniosek ;-) pozdrawiam

kicaj415

2012-09-03 19:47:45

nie rozsmieszajcie mnie idz cie robic najlepiej za 500 zl i dzieki takim ludziom zarabiamy jak zarabiamy a zaplac alimenty 600 z 1200 i zyj dalej to pogadamy

danuta.stefanska

2013-08-14 21:36:43

Czy żona która wyprowadziła się od męża, ale nie ma ani rozwodu ani separacji może starać się o alimenty od męża na siebie (dzieci są dorosłe i samodzielne) w przypadku utraty pracy? Dodam,że nie ma zadnych innych dochodów ani oszczędności. (Marza)

Ulka alimenty.pl

2014-03-27 09:47:23

Bardzo bym prosiła o poradę w mojej sprawie. Żyję w związku małżeńskim już od dwóch lat, neistety mój mąż od roku czasu nie potrafi znaleźć porządnej pracy, cały czas dorabia w jakimś sklepie intenetowym, nawet nie myśli żeby podjąć się jakieś poważniejszej pracy. Na jego utrzymanie dodatkowo wykładają rodzicie. Postanowiłam się wyprowadzić, jak na razie nie chcę jeszcze rozwodu, jedyne co chcę to alimenty na nasze dziecko... w jaki sposób mogę się starać o alimenty bez rozwodu? Pozdrawiam!

Ulka alimenty.pl

2014-03-27 09:53:51

Bardzo proszę o szybką odpowiedź

Prawy alimenty.pl

2014-03-27 09:54:47

Witam serdecznie, musi Pani złożyć wniosek w sądzie. Proszę podać wszystkie fakty dotyczące Pani męża, że nie chcę się podjąć poważnej pracy itp. Sąd powinnien ustalic wysokość alimentów biorąc pod uwagę zarobki Pani męża, oraz uzasadnione potrzeby dziecka. W tym przypadku najlepiej byłoby ustalić koszta jakie musi Pani ponosić w wyniku opieki nad dzieckiem. Pozdrawiam

leon08 alimenty.pl

2014-05-06 15:43:34

Witam, jak długo może potrwać rozpatrywanie takiego wniosku do sądu?

magdusia15

2014-06-22 21:40:31

Jak mogę się strać o alimenty na dziecko jeśli maż pracuje legalnie za granicą ale w Polsce jego dochody są zerowe? Jak wykazać jego dochód?

MArcinSZ204537

2014-12-23 14:09:27

Witam wszystkich. Mam pewien problem, gdyż moi rodzice teoretycznie dalej są małżeństwem lecz tata nie mieszka już z nami od ponad pól roku. Tu rodzi się moje pytanie czy ja jako syn mogę ubiegać się o alimenty od taty, ponieważ z własnej woli nie chce on płacić na rodzinę. Dodatkowo planuje również w następnym roku przenieść się na studia za granice. Jakie mam możliwości działania ?

MArcinSZ204537

2014-12-23 14:10:49

Witam wszystkich. Mam pewien problem, gdyż moi rodzice teoretycznie dalej są małżeństwem lecz tata nie mieszka już z nami od ponad pól roku. Tu rodzi się moje pytanie czy ja jako syn mogę ubiegać się o alimenty od taty, ponieważ z własnej woli nie chce on płacić na rodzinę. Dodatkowo planuje również w następnym roku przenieść się na studia za granice. Jakie mam możliwości działania ?

1

2

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Potrzebujesz porady prawnej?

PODOBNE TEMATY NA FORUM

 • Alimenty bez rozwodu Bardzo bym prosiła o poradę w mojej sprawie. Żyję w związku małżeńskim już od dwóch lat, neistety mój mąż od roku czasu nie potrafi znaleźć porządnej pracy, cały czas (...) czytaj dalej»

 • alimenty bez rozwodu? Kilka dni temu dostalem pozew z sadu o alimenty, pomimo tego ze i tak dokladam się do wychowania corki ? daje na przedszkole, jedzenie... Mam w takiej sytuacji prosbe o pomoc co (...) czytaj dalej»

 • ALIMENTY BEZ ROZWODU-POMÓŻCIE!!! Czy żona która wyprowadziła się od męża, ale nie ma ani rozwodu ani separacji może starać się o alimenty od męża na siebie (dzieci są dorosłe i samodzielne) (...) czytaj dalej»

 • Alimenty bez rozwodu Jak mogę się strać o alimenty na dziecko jeśli maż pracuje legalnie za granicą ale w Polsce jego dochody są zerowe? Jak wykazać jego dochód? czytaj dalej»

 • ALIMENTY BEZ ROZWODU Mąż pracuje w odległości 100km od domu mamy 4letnią córkę, mąż nie daje mi pieniędzy na życie mimo że zarabia. jest nałogowym hazardzistą i pije. ostatnio nie odbiera (...) czytaj dalej»

 • Alimenty bez rozwodu ? mam dwójkę dzieci. Chce złożyć wniosek o alimenty ale nie jestem po rozwodzie. czytaj dalej»

 • ALIMENTY na żonę ?! Jestem w trakcie rozwodu z orzekaniem o winie ze strony męża.. Od pięciu miesięcy jestem osobę bezrobotną bez prawa do zasiłku. Mam zasądzone alimenty na dziecko w wysokości (...) czytaj dalej»

 • jak dostać alimenty bez rozwodu? Czy mogę wystąpić o alimenty nie mając jeszcze rozwodu? Sprawa o rozwód zapowiada się na długą, a pieniądze bardzo by się przydały na dziecko , czy można w (...) czytaj dalej»

 • sprawa o alimenty na matkę Witam!! mam problem mój były mąż płaci alimenty na naszego syna w chwili obecnej nasza sytuacja się zmieniła nie mam pracy czy mogę zażądać od niego alimentów i (...) czytaj dalej»

 • alimenty alimenty na zone Alimenty na żone płaci się tylko 5 lat jeżeli z twojej winy zostało przez sąd uznane rozpad małżeństwa lub jeżeli żona jet niepełnosprawna nie zdolna do pracy wtedy (...) czytaj dalej»

 • Alimenty z zagranicy Czy ktoś miał doświadczenie z odzyskaniem należnych alimentów od ojca dziecka, który jest obcokrajowcem i mieszka za granicą? Ojciec mojego dziecka nie płacił alimentów od (...) czytaj dalej»

 • Alimenty na pełnoletnie dziecko Rozwodzę się. Moja córka jest pełnoletnia chcę ją utrzymywać ale ciekawy jestem czy jest to moim prawnym obowiazkiem. Podkreślam nie mam zamiaru się wymigiwać (...) czytaj dalej»

 • Alimenty dla byłego współmałżonka Jestem po rozwodzie. Mój mąż został uznany winnym rozpadowi małżeństwa. Moja sytuacja finansowa uległa pogorszeniu. Chciałabym wystąpić o alimenty na swoją (...) czytaj dalej»

 • Czy mogę pozwać żonę o alimenty bez rozwodu? Witam, proszę o podpowiedź czy mogę pozwać żonę o alimenty i jak to się odbywa. Ja obecnie nie osiągam dochodów, żona zarabia ok. 1800 i praktycznie (...) czytaj dalej»

 • Jak wygląda sprawa rozwodowa??? Help!!! Wkrótce mam rozprawę rozwodową. Ja i mój mąż mamy adwokatów i pewnie damy sobie nieźle "czadu". Mąż wniósł o rozwód mimo że mamy maleńkie dziecko (...) czytaj dalej»