alimenty -fundusz

Odpowiedzi w temacie (1)

Agusia123

26.9.2018

witam; chciałabym zapytac o alimenty , mam dwójkę pełnoletnich dzieci 19 i 21 lat alimenty otrzymuje z funduszu alimentacyjnego , chciałabym w końcu zarabiać więcej niz najniższa krajową i ewentualnie zawrzeć związek małżeński co wiąże się oczywiście z tym że zabiora nam alimenty z funduszu czy dzieci mają założyć mi sprawę o alimenty? ( jaki koszt tej sprawy) co w tym wniosku napisać skoro mamy dobre relacje ?

Nie znalazłeś odpowiedzi?

stresik5

2018-12-13 21:54:34

Nie rozumiem dlaczego dzieci mają założyć Pani sprawę o alimenty?

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Potrzebujesz porady prawnej?

PODOBNE TEMATY NA FORUM

ZOBACZ TAKŻE:

 • 21.2.2014

  Alimenty z funduszu alimentacyjnego - jak je otrzymać?

  Fundusz alimentacyjny powstał by pomóc osobom, które nie mogą uzyskać alimentów od osób zobowiązanych (np. rodziców). Jeśli ojciec bądź matka, zobowiązani orzeczeniem (...)

 • 16.5.2016

  Dochodzenie zaległych alimentów

  Wiedza o tym co to jest obowiązek alimentacyjny i czemu służy jest raczej powszechna. Często jednak zapomina się, że oprócz żądania alimentów na przyszłość, można również (...)

 • 27.2.2008

  Co po likwidacji Funduszu Alimentacyjnego?

  Od 1 maja 2004 r. Fundusz Alimentacyjny przestał już funkcjonować, w jego miejsce państwo wprowadziło inny rodzaj pomocy. Jednak pewnym jest, że wysokość pomocy socjalnej państwa zmaleje. Dlaczego (...)

 • 21.10.2018

  Co przewiduje ustawa okołobudżetowa na przyszły rok?

  Propozycja tzw. ustawy okołobudżetowej na 2019 r. jest ściśle związany z projektem ustawy budżetowej na przyszły rok. Przewidziane w niej propozycje odpowiadają kwotom ujętym w projekcie (...)

 • 10.9.2018

  Alimenty na dziecko - komu i na jakich zasadach przysługują?

  Kiedy rodzice muszą płacić alimenty na dzieci?  Alimenty na pełnoletnie dziecko uczące się/nieuczące się Kiedy rodzice są zwolnieni z obowiązku alimentacyjnego Co nie powoduje ustania (...)