e-prawnik.pl Porady prawne

Alimenty - jak wykazać nieudokumentowane dochody

Odpowiedzi w temacie (16)

-

20.8.2002

Mój mąż (jesteśmy w separacji od ponad 2 lat) w ogóle nie uczestniczy w kosztach utrzymania dziecka zasłaniając się trudną sytuacją finansową. Pracuje i zarabia około 3,5 tys. zł miesięcznie (udokumentowane tylko ok. 1,2 tys. brutto); płaci zasądzone alimenty na syna z pierwszego małżeństwa w kwocie 240 zł miesięcznie, uczestnicznicy w utrzymaniu syna w związku konkubinackim a na nasze dziecko nie przeznacza ani grosza. Śmiejąc mi się prosto w twarz wysyła mnie do sądu. Jeśli sąd weźmnie pod uwagę jego oficjalne zarobki i udokumentowane wydatki to przypuszczam że mogę dostać co najwyżej 50 zł. Ludzie pomóżcie jak wykazać, że zarabia więcej!!!
(agunia71)

Nie znalazłeś odpowiedzi?

ja

2002-08-21 16:13:57

URZĄD KONTROLI SKARBOWEJ- wystarczy telefon!

Danka

2002-08-21 21:25:47

Złóż do Sąduo o przyznanie alimentów na dziecko i wspomnij ,że płaci on pierwszemu swojemu dziecku alimenty w kwocie większej a dzieci mają takie same prawa otrzymania pomocy za strony ojca (inaczej była by to dyskryminacja).Spróbuj udokumentować wszystkie wydatki na dziecko ,które są potrzebne do jego życia i wychowania.

lola

2002-08-28 11:58:22

Zrób tak jak powiedzieli moi przedmówcy sąd nie może przyznać mniejszych alimentów na drugie dziecko , ponadto w sądzie jest pytanie o wszystkie wydatki zwiazane z utrzymaniem , jeżeli ten pan przedstawi swoje zarobki , a później koszty utrzymania napewno to zinteresuje sąd. Powodzenia!!!

Pesteczka

2003-03-15 14:03:20

Poproś w sądzie o przprowadzenie wywiadu środowiskowego. Specjalni ludzie trochę "powęszą" i na pewno znajdą dodatkowe dochody- jesli je ma. Wystarczyłoby tu, gdyby ktoś ze świadków zeznał że słyszał, jak on mówi ile zarabia miesięcznie.

-

2003-08-06 00:00:00

Bardzo proszę o radę! Jestem zdesperowana. Jestem w ósmym miesiącu ciąży. Mąż odszedł ode mnie 3 miesiące temu. Złożyłam pozew o alimenty na moją rzecz. Przy jego udokumentowanych zarobkach 4.200 zł netto wnosiłam o 1.500 zł. Niestety mąż rozwiązał umowę o pracę z dotychczasowym pracodawcą za porozumieniem stron i został zatrudniony przez tego samego pracodawcę, z tą różnicą, że jest to inna instytucja, a wynagrodzenie to 1.300 zł. Jest oczywiście ewidentne kłamstwo, jednak na podstawie nowej umowy o pracę sąd zasądził na moją rzecz 600 zł. Po urodzeniu dziecka będę wnosić pozew o alimenty na dziecko, jednak obawiam się, że dostanę bardzo mało. Udokumentowane wydatki mojego męża to 3.200 zł miesięcznie. Z jakiej strony mogę go "ugryźć". Czy na przykład Izba Skarbowa lub jakakolwiek inna instytucja może przebadać całą tą sprawę? A może mogę wnieść sprawę do sądu z powództwa cywilnego? BŁAGAM poradźcie. Karolina
(01061975)

Jano

2003-08-08 19:41:36

Coś tu nie gra, 1300 wynagrodzenie a 3200 wydatki męża. On sam już pokazał, że ma o wiele większe dochody. Czy sąd nie zapytał go skąd biedaczek bierze na takie wystawne życie? Mąż pozostawił Cię w takim stanie, więc dziewczyno nie miej dla niego litości i wydzieraj ile się da. Taki cwaniak nie zasługuje na litość. Wystąp do Urzędu Skarbowego po zaświadczenie o dochodach za ubiegły rok, w formularzu wpisz, że do zasiłku rodzinnego potrzebujesz. Posłuż się tym w sądzie przy sprawie o alimenty(biorą to pod uwagę). Jak się okaże, że ma zaniżone zarobki do rozliczenia podatkowego- zgłoś to w Urz. Sk. oni już to zbadają i jego pracodawce. Póżniej weż z US zaświadczenie o jego faktycznych dochodach celem przedstawienia do sądu. Może się okazać, że tylko pracodawca wystawił mu fałszywe zaświadczenie o zarobkach. Weż mu się ostro za d.... niech nie kombinuje.

01061975

2003-08-09 13:55:20

Dziękuję za odpowiedź. Sprawa jest bardziej skomplikowana niż się wydaje. Mój mąż w ubiegłym roku zarabiał miesięcznie średnio ok 1.500 zł. W listopadzie ub. roku zatrudnił go nowy pracodawca z wynagrodzeniem 4.200 zł. Jednak przed sprawą alimentacyjną, tj. w czerwcu tego roku, ten sam pracodawca rozwiązał z nim umowę o dotychczasową pracę za porozumieniem stron i zatrudnił go w innej instytucji z wynagrodzeniem 1.300 zł. Tak więc wynagrodzenie za ubiegły rok będzie dotyczyło zupełnie innego pracodawcy. W dodatku pracodawcą zarówno pierwszym jak i drugim jest komornik sądowy. Gdybyś mógł mi coś podpowiedzieć będę wdzięczna. Ponadto szukam adwokata do prowadzenia sprawy o alimenty na dziecko z obszaru pomorza, może mógłbyś mi kogoś polecić lub polecić strony z bazą danych. Pozdrawiam, Karolina

Kasia

2003-08-13 19:25:24

Witaj Karolino!!!! Nie wiele Ci pomogę, ale chcę Cię zapewnić, że nie jesteś sama w takiej sytuacji. Mój mąż bardzo chciał dziecka, kiedy okazało się, że jestem w ciąży w 3 dni później zadzwonił do mnie z pracy i powiedział, że nie będzie żył jak w klatce, a po kolejnych 3 dniach orzekł mi - również telefonicznie - że chce rozwodu. Tak więc zostałam sama już z początkiem drugiego miesiąca ciązy. Za tydzień mam pierwszą sprawę rozwodową i też mam zamiar wystąpić o alimenty dla mnie. Z pewnością jakiś MĘSKI SZOWINISTA zaraz odpisze, że my baby jak zwykle chcemy tylko od tych biedaków wyciągnąć kasę. A pewnie, chciał dziecka to teraz niech łoży na pokrycie kosztów badań, wizyt lekarskich, odpowiednich leków, kremów czy maści, a w późniejszych miesiącach ciązy na odpowiednie ubranie. Ja dzięki niemu praktycznie zostaję z dzieckiem a bez pieniedzy. Do tej pory oprócz umowy o pracę miałam umowę zlecenie w jednej ze szkół - od września niestety nikt ze mną umpwy na kolejny rok nie podpisze (odchodzi mi połowa moich dochodów), a umowę o pracę mam do końca marca 2004 i wiem, że nie zostanie przedłużona. I to wszystko dzięki tylko temu, że za bardzo kochałam i za bardzo ufałam jednemu własnie z mężczyzn... Dobrze, że wszyscy nie jesteście jednakowi.

adm.

2003-11-23 18:58:32

Prawo do podwyższenia alimentów przysługuje w miarę zwiększających się potrzeb dziecka np. szkoła, chorobaa co za tym idzie, większe koszty utrzymania. Z kolejnym wnioskiem do Sądu możesz wystąpić już po roku od zasądzonych pierwszych alimentów. A co do Twojej sytuacji proponuję założyć sprawę o alimenty,oraz poinformować Inspekcję Pracy o " pracy na czarno" Twojego męża.

kawaa

2003-12-06 18:35:57

Na podstawie art.136 KR i O sąd nie powinien uwzględnić spadku zarobków męża, ponieważ dokonał on uszczuplenia swoich dochodów celowo. Problem w tym pewnie, że sąd nie miał tego typu wiadomości, więc teraz należałoby go o tym poinformować i żądać alimentów proporcjonalnych do wyższych zarobków.

anna

2004-02-23 22:12:16

wynajełam detektywa i udowodnił za 500zł ze były pracuje nagrał materiał oraz napisał raport i Sąd dołozył alimenty

olenkaaa

2007-09-15 12:36:49

Witam Wszystkich. Jestem w trakcie sprawy rozwodowej. Mąż dobrowolnie zobowiązał się do płacenia 300zł alimentów na jedno dziecko przy 2000zł zarobkach. Wiem, że zarabia dużo więcej, ok. 6000zł. Prawnik zaproponował sprawdzenie przepływów pieniężnych przez konto osobiste męża. Co jeszcze mogę w tej sprawie zrobić? Dodam, że zdaniem prawnika udowodnię przed sądem winę mężowi.

2009-03-14 10:35:53

Bzdura,właśnie sąd obciął mi alimenty bo stwierdził że nie inteteresuje go gdzie pracuje na czarno,ma rente i tylko ten dochód go obchodzi a ja mam etat i na 15 letnie dziecko powinno mi wystarczyć 180 zł!dodam że "tatuś"zabiera syna do papów i na automaty i nie interesują go rzeczy przyziemne jak szkoła itdjuż nie wiem co mam dalej robić!

asia 56

2010-10-25 15:08:25

Witam Mam takie pytanie chcę złożyć pozew o alimenty, tylko mam taki problem mój były mąż udaje biedaka a wcale tak nie jest zarabia na czarno i jak ja to moge udowodnić?Z góry dziękuję za pomoc

pogodynka

2017-11-19 17:45:03

Drogie Panie (i Panowie - jeśli samotnie wychowują dziecko). Musicie wreszcie zrozumieć że Polska jest czołowym państwem pod względem "oszustów alimentacyjnych" w Europie i jedyny sposób w jaki możecie to wreszcie ukrócić jest Sztrasburg!!!. Tylko w Polsce sąd (jak chce i w zależności od tego jaki ma humor, czy nawet jak to prawnicy w Polsce mówią - nie trafił się Pani łaskawy sędzia) akceptują potwierdzenie wysokości dochodów na tzw. krzywy ryj. DO tego każdy sędzia inaczej interpretuje przepisy prawne co jest również ogromnym zaskoczeniem. Wiec macie dwie możliwości, cierpicie do końca swojego życia i pozwalacie na to aby kolejne pokolenia cierpiały albo otworzycie buzie i zaczniecie robić z tym bałaganem porządek. Dlaczego w innych krajach dokumenty muszą być potwierdzone przez urząd skarbowy - to po pierwsze, po drugie jeżeli tatuś ma problem ze znalezieniem pracy to ich na zamiatanie ulic wysyłają a jeśli nie starczy im na własne utrzymanie to sąd im zaproponuje 2 etat!!

brak sił

2018-06-08 10:49:56

Witam! Od 6 lat wychowuje sama syna.. Mam zasadzone alimenty w wysokości 500zł. Ojciec dziecka nie płaci ani grosza, pieniądze dostaje z funduszu alimentacyjnego (przynajmniej dopóki nie przekrocze 1500zł dochodu msc). Miesiac temu złożyłam zawiadomienie do prokuratury o uporczywym uchylaniu się od placenia alimentów i sąd UMORZYŁ POSTEPOWANIE z powodu braku srodków pieniężnych ojca dziecka. On pracuje za granica i zarabia ok 10000 msc!!!!! A sad stwierdził ze pracuje dorywczo. Dlaczego więc nie może odsiedzieć długu???

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Potrzebujesz porady prawnej?

PODOBNE TEMATY NA FORUM