Forum prawne

Alimenty / renta po śmierci byłego - forum prawne

Witam. Mój mąż jest emerytem wojskowym.Ja nie pracuję, mam 44 lata.Jesteśmy od roku po rozwodzie z wyłącznej winy męża. Podczas rozwodu otrzymałam alimenty,które wypłaca mi WBE-Wojskowe Biuro Emerytalne. Alimenty te są moim jedynym zródłem utrzymania. Pytanie: Czy po śmierci byłego męża, moje alimenty wygasną? Czy przysługiwać mi będzie jakaś renta po mężu? Jeżeli tak to w jakim wypadku i w jakiej wysokośći. Z góry bardzo dziękuję za każdą odpowiedz, Barbara.

Odpowiedzi w temacie: Alimenty / renta po śmierci byłego (7)

Rodzice sa malzenstwem ojciec 8 lat nie mieszka w domu a teraz sie chce rozwiesc czy po rozwodzie gdyby ojciec umarl mama ma prawo do emerytury ojca??co w przypadku gdyby ojciec jeszcze raz sie ozenil?/ pilnie prosze o odpowiedz

(kaska1)

Tak gdyby Twój ojciec zmarł wcześniej od mamy, mama pobierałaby emeryture po swoim mężu. Jeżeli doszło by do orzeczenia rozwodu-mama Twoja traci również prawo do emerytury. Gdyby ojciec ożenił się ponownie to po jego śmierci prawo do emerytury ma nowa żona.

sprawdź w USTAWIE z dn. 10 grudnia 1993 r. o zaopatrzeniu emerytalnym żołnierzy zawodowych oraz ich rodzin (Dz.U. z 2004r. Nr 8, poz. 66).

Jesteś rozwiedziona więc gdy osiągniesz wiek emerytalny nie otrzymasz emerytury po smierci męża, natomiast jeśli nie wyjdziesz ponownie za mąż zasądzone alimenty na Twoją rzecz po śmierci męża staną się dożywotnią rentą alimentacyjną w niezmiennej wysokości obecnych alimentów. Pozdrawiam

Przysługiuje Ci renta w wysokości 85% tego co miał mąż musisz mieć wyrok w sprawie przyznania alimentów. Po śmierci męża musisz mieć 55 lat życia lub grupę inwalidzką lub dziecko do 16 roku życia na utrzymaniu.

w chwili śmierci moj byly mąż płacił mi alimenty zabezpieczające (sprawa o alimenty była w toku). Czy otrzymam alimenty nadal po jego smierci?

Fuj faaacet jest porozwodzie a jego byla zona zmarla i brala na ich dzziecko alimenty i nie jest pozbawionych praw rodzicielskich

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Masz inne pytanie do prawnika?

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika