Allegro sprzedaż wirtualnych przedmiotów

Odpowiedzi w temacie (1)

bartekkuliga

25.5.2018

Witam, mam pytanie odnośnie płacenia podatku. Przepraszam jeżeli napisałem w złym dziale. Jestem uczniem, wiec nie pracuję i potrzebuję porady. W grze komputerowej zdobywam wirtualne przedmioty które chcę sprzedać na allegro. Na miesiąc powinna wyjść z tego kwota, od 500-2000 zł, lecz nie jest to stały dochód ponieważ nie w każdym miesiącu bede sprzedawał (zależnie od tego czy zdobędę te przedmioty czy nie). Będę chciał wystawić np. 250 sztuk wirtualnego przedmiotu po 4 złote. Czy w takim wypadku powinienem odprowadzać podatek od sprzedaży? Jeśli tak to ile % podatku powinienem zapłacić i w jaki sposób najlepiej to zrobic?

Nie znalazłeś odpowiedzi?

Jozef2019

2019-01-09 23:14:34

Dołączam się do pytania.

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Potrzebujesz porady prawnej?

PODOBNE TEMATY NA FORUM

ZOBACZ TAKŻE:

 • Wzrośnie VAT od sprzedaży na Allegro

  Złe wieści dla sprzedających towary drogą wysyłkową płyną z Naczelnego Sądu Administracyjnego. Instytucja uznała, że wysyłka towaru ma wpływ na wartość podatku VAT, a konkretnie, na jego (...)

 • Sprzedaż samochodu firmowego

  Ze względu na usunięcie z ustawy o podatku od towarów i usług definicji \"towarów używanych\" zmieniły się zasady dotyczące opodatkowania podatkiem VAT m.in. przy sprzedaży samochodów (...)

 • Dlaczego mieszkania trafiają na licytacje komornicze?

  Brak możliwości spłaty zobowiązań jest najczęstszą przyczyną zlicytowania nieruchomości dłużnika. Nie jest to jednak jedyna możliwość. Jakie są inne powody licytacji nieruchomości?

 • Uwaga na oferty kas na smartfony

  Ministerstwo Finansów ostrzegło przed pojawiającymi się w internecie ofertami kas rejestrujących, które miałyby działać na smartfonach.

 • Jak uzyskać jednorazowe zezwolenie na sprzedaż alkoholu?

  Jeśli masz zezwolenie na sprzedaż napojów alkoholowych i dodatkowo chcesz sprzedawać alkohol podczas festynu czy pikniku, to potrzebujesz jednorazowego zezwolenia na sprzedaż napojów (...)

NA SKÓTY