Allegro sprzedaż wirtualnych przedmiotów

Odpowiedzi w temacie (1)

bartekkuliga

25.5.2018

Witam, mam pytanie odnośnie płacenia podatku. Przepraszam jeżeli napisałem w złym dziale. Jestem uczniem, wiec nie pracuję i potrzebuję porady. W grze komputerowej zdobywam wirtualne przedmioty które chcę sprzedać na allegro. Na miesiąc powinna wyjść z tego kwota, od 500-2000 zł, lecz nie jest to stały dochód ponieważ nie w każdym miesiącu bede sprzedawał (zależnie od tego czy zdobędę te przedmioty czy nie). Będę chciał wystawić np. 250 sztuk wirtualnego przedmiotu po 4 złote. Czy w takim wypadku powinienem odprowadzać podatek od sprzedaży? Jeśli tak to ile % podatku powinienem zapłacić i w jaki sposób najlepiej to zrobic?

Nie znalazłeś odpowiedzi?

Jozef2019

2019-01-09 23:14:34

Dołączam się do pytania.

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Potrzebujesz porady prawnej?

PODOBNE TEMATY NA FORUM

ZOBACZ TAKŻE:

 • 1.12.2014

  Wzrośnie VAT od sprzedaży na Allegro

  Złe wieści dla sprzedających towary drogą wysyłkową płyną z Naczelnego Sądu Administracyjnego. Instytucja uznała, że wysyłka towaru ma wpływ na wartość podatku VAT, a konkretnie, na jego (...)

 • 7.1.2014

  Sprzedaż samochodu firmowego

  Ze względu na usunięcie z ustawy o podatku od towarów i usług definicji \"towarów używanych\" zmieniły się zasady dotyczące opodatkowania podatkiem VAT m.in. przy sprzedaży samochodów (...)

 • 25.12.2017

  Dlaczego mieszkania trafiają na licytacje komornicze?

  Brak możliwości spłaty zobowiązań jest najczęstszą przyczyną zlicytowania nieruchomości dłużnika. Nie jest to jednak jedyna możliwość. Jakie są inne powody licytacji nieruchomości?

 • 17.6.2014

  Czy można sprzedawać alkohol w sieci?

  Odpowiedź zasadniczo brzmi - nie.

 • 25.8.2014

  e-handel - co z kasą fiskalną?

  Sprzedaż dla osób fizycznych, które nie prowadzą działalności gospodarczej oraz rolników ryczałtowych, objęta jest obowiązkiem ewidencjonowania na kasie fiskalnej. Czy sprzedając (...)