e-prawnik.pl Porady prawne

Cukier - wprowadzono limity na zakup cukru , a ceny nadal rosną !

Odpowiedzi w temacie (5)

wszechwład

9.3.2011

Jeszcze 3 miesiące temu kilogram cukru kosztował 2,40 zł. Dziś cena przekracza 4 zł i będzie nadal rosła. Okazuje się bowiem, że cukru na rynku jest za mało i trzeba go sprowadzać z zagranicy. Nawet w dużych sieciach go brakuje. Dlatego coraz więc hipermarketów wprowadza limit na ten \"rarytas\". Np. w Auchan limit wynosi 5 kilogramów. Mało. W Kauflandzie można wynieść (oczywiście po zapłaceniu ok. 4 zł za kilogram) 10 paczek, w innych sklepach też limity. We wspomnianym Auchan prawdziwa wojna podjazdowa - gigantyczna kartka informuje kupujących: ?nie prowadzimy hurtowej sprzedaży cukru. Jednorazowy zakup to 5 kg?.

Nie znalazłeś odpowiedzi?

pamela30

2011-03-09 14:15:02

Czy w tym kraju nic nie będzie normalnie?? Teraz jest jak za komuny...

pafnucy37

2011-03-09 14:16:38

Cukier ma kosztować ok. 10 zł, paliwo po 8 zł, drożeje wszystko ok. 100-200% i nie wiadomo co będzie za miesiąc, dwa lub trzy... Więc ludzie wykupują co się da...

pabian51

2011-03-09 14:18:45

cukier w niemieckich marketach 0.63 euro. Tam nie ma podwyżek?? to wszystko robienie wariatów z biednych Polaków aby biegali po sklepach szukać gdzie taniej a nie interesowali się polityka... Taka prawda.

abnel41

2011-03-09 14:20:11

POwrót do komuny! Teraz czekam, aż półki w sklepach mięsnych będą puste, a zamiast czekolady kupię sobie wyrób czekoladopodobny...

abimelek62

2011-03-09 14:22:23

Tylko, że to nie zależy od polityków, tylko od sytuacji na rynkach międzynarodowych. Najpierw Unia kazała likwidować cukrownie, żeby nie było nadprodukcji, a teraz kryzys związany np. z powodzią w Australii spowodował, że nie ma od kogo importować i ceny rosną.

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Potrzebujesz porady prawnej?

PODOBNE TEMATY NA FORUM

  • pszczoły sąsiada mam domek letniskowy na nieruchomości ktora graniczy z zabudowaniami osoby zajmującej się pszczołami, podczas ostatniej wizyty na dzialce okazało się, że również na mojej działce (...) czytaj dalej»

  • Podwyższenie alimentów Wyczytałam, że o podwyższenie alimentów mogę starać się po roku od uprawomocnienia się wyroku. Czy to prawda? Pomóżcie. (madzia) Otrzymuje z Funduszu Alimentacyjnego (...) czytaj dalej»

  • Zwrot VAT za zakup materiałów budowlanych Zmiana obowiązujących limitów to efekt obniżenia ceny 1 mkw. O zwrot części VAT na materiały budowlane mogą ubiegać się osoby fizyczne, które poniosły (...) czytaj dalej»

  • zakup mieszkania maz zakupil mieszkanie w trakcie zwiazku malzenskiego ale zostalo zapisanego jedynie na niego. Czy istnieje mozliwosc podzialu majatkowego tego lokum ? Takze dodam , ze bez mojej wiedzy (...) czytaj dalej»

  • Odpowiedzialność za długi współmałżonka Mój mąż bez mojej wiedzy narobił olbrzymich długów w trakcie trwania naszego małżeństwa. Kiedy jego sprawki wyszły na jaw, podpisaliśmy intercyzę. (...) czytaj dalej»

  • Mandat z Mpk i przedawnienie.Pilne!! w czerwcu 2006 roku otrzymałam mandat za przjazd autobusem miejskim bez waznego biletu. W listopadzie 2004 roku otrzymałam wezwanie do zapłaty długu z firmy windykacyjnej. (...) czytaj dalej»

  • Pomogę w uzyskaniu prawa jazdy bez zaliczek Zapraszam wszystkie zainteresowane osoby służymy pomocą w uzyskaniu prawa jazdy . Do każdego klienta podchodzimy w sposób indywidualny. Rozwiązujemy (...) czytaj dalej»

  • WARTA zaniża wypłatę odszkodowanie z OC 2 tygodnie temu miałem wypdek. Zostałem uderzony przez samochód. Sprawca jest ubezpieczonu w Warcie. Tam też zgłosiłem szkodę. Przedstawiono mi kosztorys (...) czytaj dalej»

  • wykup mieszkania od prywatnego właściciela Witam, jakis czas temu kamienicę w którym mieszkam od urodzenia kupił prywatny własciciel. Oczywiście odrazu podniósł czynsz ale dał również możliwośc (...) czytaj dalej»