Czy jest to wyłudzenie ?

Odpowiedzi w temacie (1)

lukaso22

7.7.2013

Witam Proszę o pomoc w określeniu czy dany czyn jest legalny czy może być postrzegany za wyłudzenie: W rozmowie telefonicznej kolega przy zgłoszeniu się o darmową rzecz dodatkowo prosił o dobrowolną pomoc finansową utrzymując, że jest biedny a takowy nie jest do końca... Zrobił to kilkakrotnie. Takowe pieniądze otrzymał w sumie na około 2.000 zł... Czy z tego powodu może mieć jakieś konsekwencje prawne bądź w urzędzie skarbowym...

Nie znalazłeś odpowiedzi?

zygmuntm

2018-11-07 16:34:40

Oczywiście, że może, o ile ktoś wniesie oskarżenie. W końcu to wyłudzenie. Dodatkowo zakładam, że podatku nie zapłacił, więc tak, Urząd Skarbowy też może, mówiąc kolokwialnie, się przyczepić.

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Potrzebujesz porady prawnej?

PODOBNE TEMATY NA FORUM

ZOBACZ TAKŻE:

 • 19.9.2017

  Oszustwo nigeryjskie

  Czy znaleźliście na swojej skrzynce pocztowej informację z prośbą o pomoc w odzyskaniu pieniędzy z zablokowanego konta uchodźcy, zaproszenie do pomocy w inwestowaniu pieniędzy czy o spadku otrzymanym (...)

 • 16.9.2018

  Mail z fakturą z ZUS?

  Uwaga na fałszywe e-maile na temat rozliczenia rocznego i pliku JPK lub z informacją o konieczności opłacenia faktury wystawionej rzekomo przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych.

 • 19.5.2018

  Uwaga na oferty i wymuszenia związane z RODO

  Im bliżej do 25 maja 2018 r., czyli dnia rozpoczęcia stosowania ogólnego rozporządzenia o ochronie danych (RODO), tym częściej do firm i instytucji kierowane są oferty skorzystania (...)

 • 2.7.2018

  Na czym polegają wyłudzenia VAT?

  Sprawdź, jak się nie dać wciągnąć w oszustwo podatkowe. Często bowiem, kiedy przestępstwo podatkowe jest wykryte, okazuje się, że zyski z działalności zabrali przestępcy, natomiast (...)

 • 19.1.2018

  Dzięki ustawie STIR możesz już sprawdzić swojego kontrahenta

  13 stycznia 2018 r. weszła w życie ustawa z dnia 24 listopada 2017 r. o zmianie niektórych ustaw w celu przeciwdziałania wykorzystywaniu sektora finansowego do wyłudzeń skarbowych - tzw. (...)