e-prawnik.pl Porady prawne

Czy jest to wyłudzenie ?

Odpowiedzi w temacie (1)

lukaso22

7.7.2013

Witam Proszę o pomoc w określeniu czy dany czyn jest legalny czy może być postrzegany za wyłudzenie: W rozmowie telefonicznej kolega przy zgłoszeniu się o darmową rzecz dodatkowo prosił o dobrowolną pomoc finansową utrzymując, że jest biedny a takowy nie jest do końca... Zrobił to kilkakrotnie. Takowe pieniądze otrzymał w sumie na około 2.000 zł... Czy z tego powodu może mieć jakieś konsekwencje prawne bądź w urzędzie skarbowym...

Nie znalazłeś odpowiedzi?

zygmuntm

2018-11-07 16:34:40

Oczywiście, że może, o ile ktoś wniesie oskarżenie. W końcu to wyłudzenie. Dodatkowo zakładam, że podatku nie zapłacił, więc tak, Urząd Skarbowy też może, mówiąc kolokwialnie, się przyczepić.

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Potrzebujesz porady prawnej?

PODOBNE TEMATY NA FORUM

 • Ciężko powiedzieć, w końcu nikt Cię nie zmusił do opłacenia FV i chyba trudno będzie udowodnić, że nie wiedziałeś, za co płacisz. Z drugiej strony podała nieprawidłowe informacje... czytaj dalej»

  (Zobacz 3 odpowiedzi)

 • sprawa jest prosta mialem to samo.wplacaj jak najwiecej mozesz szybko do banku a na sprawie powiesz ze masz chec woli splaty zadluzenia itd. jesli bank dal ci takie prawo to z niego skorzystales.po drugie (...) czytaj dalej»

  (Zobacz 9 odpowiedzi)

 • Witam, czy ukaranie grzywną w sprawie o wyłudzenie kredytu na kwotę 3000 zł. Powoduje wpisanie do rejestru Krk jako osoby karanej za przestępstwo w wyroku sądowym? Wstępne dziękuję za poświęcony (...) czytaj dalej»

  (Zobacz odpowiedzi)

 • witam mój kolega jest podejrzany o wyłudzenie kredytów na sume 6000zł, sprawa jest badana przez prokurature, ale juz grafolog wydał opinie ze pismo na umowach to jego pismo, chociaz to absurd był (...) czytaj dalej»

  (Zobacz odpowiedzi)

 • Wyłudzenie pieniędzy Witam Mam taki dylemat. Pewien znajomy obiecał mi telefon w fajnej promocyjnej cenie. Ja głupia uwierzyłam i wpłaciłam mu zaliczkę, jak dla mnie nie małą 800 zł. Spisaliśmy (...) czytaj dalej»

  (Zobacz odpowiedzi)