czy osobie z rozrusznikiem nalezy sie renta?

Odpowiedzi w temacie (3)

amalric

4.7.2006

witam moja kolezanka ma 21 lat i cierpi na tachykardie, czeka na operacje wszczepienia rozrusznika serca, pracowala przez 2,5 roku w biedronce, z powodu swojej choroby starala sie o rente, nie przyznano jej swiadczenia gdyz uznano ze jest calkowicie zdolna do pracy, co jest kompletna bzdura bo dziewczyna nie moze ustac na nogach kilku godzin nie mowiac juz o 8 czy 10, czy mozna cos z tym zrobic? czy jest jakas szansa na uzyskanie przez nia chocby najnizszej renty? wydaje mi sie ze przeszukalem caly polski internet jednak nic nie znalazlem, poza roznymi komentarzami w ktorych ludzie pisali ze otrzymoja rente z powodu posiadania rozrusznika serca. z gory dziekuje za odpowiedzi i przepraszam za bledy

Nie znalazłeś odpowiedzi?

jasiu60

2006-07-05 16:26:43

nie przepracowała pięciu lat, a więc renta się nie należy. Co nie znaczy, że ma zdychać z głodu. Pomocy szukaj na http://www.niepelnosprawni.info/ledge a wcześniej zobacz ustawę, która może cię zainteresować: http://www.abc.com.pl/serwis/du/2003/1268.htm Pozdrawiam.

mrowam

2006-07-05 23:07:47

Ona,w ocenie lekarza,jest zdolna do pracy i to jest przyczyną odmowy renty.W tym wieku staż jest do niego odpowiedni,co znaczy,że w przypadku orzeczenia niezdolności do pracy,obojętnie jakiego stopnia,rentę tę dostanie.Radzę złożyć sprzeciw od orzeczenia lekarza orzecznika do komisji lekarskiej,a jeśli komisja podtrzyma orzeczenie lekarza-odwołać się od decyzji ZUS do sądu ubezpieczeń społecznych.Trochę trwa,ale warto,badają biegli i wcale nierzadko mają odmienne zdanie od lekarza orzecznika,a sąd posiłkuje się opinią biegłych.Powodzenia

losia

2018-02-08 12:00:50

Witam. Dziecku 5 letniemu wszczepiono rozrusznik serca ( wada wrodzona blok III stopnia przeds. komor.) wykryto wadę 2 lata temu. Czy mogę starać się o jakiś dodatek z zus czy mops? co trzeba najpierw załatwić?

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Potrzebujesz porady prawnej?

PODOBNE TEMATY NA FORUM

ZOBACZ TAKŻE:

 • 6.7.2018

  Od kiedy wyższa renta socjalna?

  Nowelizacja przepisów podnosi rentę socjalną do 100% kwoty najniższej renty z tytułu całkowitej niezdolności do pracy. Renta socjalna wzrośnie więc z 865,03 zł do 1.029,80 zł.

 • 4.9.2018

  Renta socjalna już z podwyżką

  Z dniem 1 września weszła w życie ustawa podwyższająca rentę socjalną. Otrzymujący to świadczenie dostaną dodatkowo wyrównanie liczone od czerwca.

 • 26.4.2018

  Renta socjalna w górę

  Rządowy projekt ustawy o zmianie ustawy o rencie socjalnej zakłada podwyższenie od 1 czerwca 2018 roku renty socjalnej do kwoty najniższej renty z tytułu całkowitej niezdolności do pracy. (...)

 • 24.9.2018

  Renta rodzinna - czym jest renta rodzinna i komu przysługuje?

  Czym jest renta rodzinna i komu przysługuje ? Renta rodzinna jest świadczeniem przysługującym uprawnionym członkom rodziny osoby, która w chwili śmierci miała ustalone prawo do emerytury (...)

 • 27.5.2017

  Dla kogo renta rodzinna?

  Renta rodzinna przysługuje uprawnionym członkom rodziny po osobie, która w chwili śmierci miała prawo do emerytury lub renty z tytułu niezdolności do pracy oraz po osobie ubezpieczonej, która (...)