CZY PRACODAWCA MOŻE ROBIĆ ZDJĘCIA Z UKRYCIA PRACOWNIKOM?

Odpowiedzi w temacie (3)

kid1985wlck

24.11.2010

Witam. Może to nie ten dział, jednak nie mogłam nigdzie znaleźć odpowiedzi na pytanie. Sprawa wygląda następująco: Pracuję w sklepie. Nie mamy monitoringu, ani kamer na sali sprzedaży. Nasz pracodawca, jak się okazało wysyła kogoś od siebie z siedziby, aby robił zdjęcia pracownikom danego sklepu. Są one później pokazywane na zebraniach kierowników podległych mu sklepów, oraz (zaczęły być pokazywane) wszystkim pracownikom firmy. Zdjęcia są robione z ukrycia, bez wiedzy i zgody osób na nich będących. Moje pytanie jest następujące: Czy pracodawca może / ma prawo takie zdjęcia robić ? Czy moze wykorzystywać w taki sposób zebrane materiały przeciwko pracownikom? Sprawa jest bardzo pilna, z góry dziękuję za odpowiedź.

Nie znalazłeś odpowiedzi?

mrozowskim

2010-11-24 15:48:38

Wydaje mi się, że nie może tego robić. Można jedynie stosować monitoring, jeśli pracownicy o tym są poinformowani. Na wszelki wypadek sugeruję kontakt z lokalna placówką Państwowej Inspekcji Pracy. Oni udzielają bezpłatnych porad z zakresu prawa pracy.

hFdEZGUKSqqFXQ

2016-09-27 19:30:37

lAEwi0 kvxhhzbtlhru, [url=http://joabzricqvtf.com/]joabzricqvtf[/url], [link=http://ndorgtsvsghw.com/]ndorgtsvsghw[/link], http://vbpmnoxzspki.com/

gość

2017-06-24 21:10:55

Witam, szukam pomocy w bardzo poważnej sprawie. Pracuję w sklepie sieciowym, mamy tam monitoring na sali sprzedaży, w biurze i magazynie. Ostatnio szefostwo bez informowania nas o tym zamontowało dodatkowe kamery w pomieszczeniu socjalnym gdzie spędzamy przerwy a także, o zgrozo, w szatni!!! I wszystko pod durnym pretekstem "to dla waszego bezpieczeństwa bo przecież trzymacie tam torebki itd." Nie wiemy co robić żeby przemówić im do rozsądku. Żadne argumenty typu "czujemy się niekomfortowo" nie działają. Szef twierdz ze przeciez jestesmy w pracy wiec nie ma w tym nic złego. Czy ktoś zna podobny przypadek?

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Potrzebujesz porady prawnej?

PODOBNE TEMATY NA FORUM

ZOBACZ TAKŻE: