dlug komorniczy

Odpowiedzi w temacie (3)

elizabeth12

6.4.2014

witam serdecznie,mam poważny problem w 1999 roku podpisałam umowę z telefonią komórkowa (Era dzisiejsze T mobile) płaciłam za rachunki telefoniczne regularnie ale razu któregoś ktoś nadzwonił mi spory rachunek (nie mam pojęcia jak do tego doszło ale rachunek dostałam spory ) nie miałam pieniędzy i go nie zapłaciłam ( tak mi się wydaje gdyż minęło prawie 15 lat chociaż od zawsze jestem w sprawach rachunków terminowa i sumienna ) . W 2000 roku wyszłam za mąż i wyprowadziłam się do innej miejscowości gdzie przebywam do tej pory (mam regularnie odnawiany meldunek tymczasowy ) w 2002 roku odbył się proces zaoczny w tej sprawie ja o niczym nie wiedziałam gdyż siostra która mieszka pod moim panieńskim adresem o zadnym piśmie mnie nie informowała ( myślę ze po prostu zaniedbała iż może to być coś ważnego).Ja dowiedziałam się o całej sprawie dopiero dwa dni temu jak dostałam pismo od komornika ze mam do zapłaty dług który po zsumowaniu wszystkich kosztów sadowych ,komorniczych odsetek przez te 15 lat naliczonych przez T mobile wynosi przeszło 8 tysięcy złotych.Jak to zapłacić!!! Zadzwoniłam do sądu we Warszawie aby poinformował mnie co jest w aktach napisane ale ponieważ sprawa odbyła się w 2002 roku to muszę czekać 21 dni aż panie pracujące w tym sadzie wyciągną moje akta z archiwum. Pani komornik do której natychmiast zadzwoniłam poinformowała mnie ,ze próbowali się ze mną kontaktować wiele razy ale bezskutecznie sprawdziłam to i okazało się ze według poczty która doszła po nr nadania komornik napisał do mnie pismo w 2009 w pazdzierniku,drugie napisał po przeszło 4 latach to jest 19,03,2014 wysłane na adres stały( czyli ten pod którym mieszkałam do 2000 roku)oraz trzecie które odebrałam 03-04-2014 wysłane już na adres obecny jak mam wybrnąć z tej sytuacji ? komornik zablokował konto wspólnie prowadzone z mężem ,mąż jest wściekły i załamany.Ja pracuje na 1/2 etatu jak mam spłacić taki dług ?Czy komornik ma prawo zająć pobory męża a także samochód który kupił dwa lata temu? A może istnieje przedawnienie tej sprawy ?Proszę o pomoc.

Nie znalazłeś odpowiedzi?

mrozowskim

2014-04-07 21:28:38

Roszczenie operatora dawno się przedawniło, ale uzyskał on nakaz zapłaty przez podanie nieaktualnego adresu zamieszkania. Obecnie takie działanie zostało zablokowane, ale do niedawna wierzyciele tak postępowali odbierając dłużnikom możliwość do obrony. Powinna Pani złożyć wniosek o przewrócenie terminu na złożenie odwołania z powodu podania przez wierzyciela nieaktualnego adresu zamieszkania w pozwie. Generalnie sugeruję Wam niezwłoczne udanie się do jakiegoś prawnika. Cała sprawa jest wyłącznie Pani problemem. Pani mąż nie odpowiada za ten dług. komornik nie może też egzekwować go z majątku i konta wspólnego, tylko z Pani majątku odrębnego. Należy złożyć skargę na działanie komornika polegające na zablokowaniu wspólnego konta. Do tego właśnie przyda się prawnik. Ustali też, czy można przywrócić termin odwołania się od nakazu i podniesienia zarzutu przedawnienia roszczenia.

elizabeth12

2014-04-08 18:29:30

Bardzo dziękuję za odpowiedz na mój post,byłam wczorajszego dnia u prawnika i powiedział że nie widzi pozytywnego rozwiązania jak tylko porozumieniem się z wierzycielem o anulacje odsetek i rozłożenie zadłużenia na raty poprzez umowę z komornikiem w drodze rozpaczy tak właśnie zrobiłam ,komornik zgodził się na spłatę ratalną ustalając minimalną ratę na 150 zł miesięcznie , a na decyzję od T mobile muszę czekać około miesiąca tak wiec zaczęłam spłacać zadłużenie by nic już złego się więcej nie wydarzyło. Pozdrawiam Elizabeth 12

Ramseey

2017-10-26 08:29:54

Ewentualnie rozwiązaniem może być skorzystanie z opcji ogłoszenia upadłości konsumenckiej. W niektórych przypadkach to najlepsza opcja, choć nie każdy wie jak się za nią zabrać.Istnieją jednak firmy, które zajmują się tym profesjonalnie. Zobacz sobie opinie na https://www.facebook.com/pg/upadlosc.konsumencka.szczecin/reviews/?ref=page_internal i skontaktuj się z nimi - na pewno pomogą.

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Potrzebujesz porady prawnej?

PODOBNE TEMATY NA FORUM

ZOBACZ TAKŻE:

  • 18.5.2017

    Przełomowe zmiany w służbie komorników?

    Rządowe dwa projekty ustaw, przygotowane w Ministerstwie Sprawiedliwości, całościowo reformują działalność komorników. Przełomowe regulacje zawarte zostały w propozycji zupełnie (...)