Długi żyjącej matki

Odpowiedzi w temacie (2)

regon2

1.10.2018

Dzień dobry, Piszę z prośbą o pomoc i rozjaśnienie mi pewnych kwestii. Moja matka jest w trakcie postępowania rozwodowego z moim ojcem i już nie mieszka w naszym mieszkaniu(mieszkanie nie jest własnościowe). Podczas tego jak moi rodzice byli ze sobą moja matka narobiła dużo długów za plecami mojego ojca i podobno jeżeli kredyty nie były brane wspólnie i bez wiedzy małżonka to podobno mój ojciec nie będzie musiał spłacać jej długów. Gdzieś to wyczytałem i chciałbym wiedzieć czy tak jest na prawdę? Drugie pytanie dotyczy tego jeżeli komornik chciałby zająć rzeczy z naszego mieszkania(moja matka jest nadal zameldowana w mieszkaniu, ale już od roku z nami nie mieszka) i ja kupiłbym telewizor, laptop, play station czy jakąkolwiek inną wartościową rzecz na mój użytek i za moje pieniądze czy komornik może wtedy zająć te rzeczy kupione przeze mnie czy nie ma takiej możliwości? Jeśli może zająć moje rzeczy czy jest jakiś sposób, aby się przed tym obronić? Bardzo proszę o pomoc.

Nie znalazłeś odpowiedzi?

Icemont

2018-10-02 17:11:14

Nie jestem prawnikiem, ale z mojej wiedzy mam takie zdanie. Jeśli rodzice nie mieli rozdzielczości majątkowej to odpowiadają wspólnie. Nie zamieszkiwanie nie ma nic do rzeczy. Komornik ma prawo zając rzeczy w lokalu dłużnika, jeśli stwierdzi, że są we władaniu przez dłużnika. Jeśli je zajmie można dochodzić sądownie przedstawiając dokumenty zakupu. Wszystko zależy od komornika. https://poradnikprzedsiebiorcy.pl/-komornik-ma-prawo-zajac-rzeczy-nienalezace-do-dluznika-sprawdz-kiedy

adwskow

2018-10-16 11:38:35

Witam, Istotnie jest możliwym że Pana ojciec nie będzie odpowiadał za długi matki, jednak jest to sprawa skomplikowana, stąd najlepiej udać się do prawnika. W przedmiocie mieszkania, jeżeli nie jest ono własnością matki i nie posiada ona tam swych rzeczy nie ma podstaw by komornik zajmował Pana rzeczy.

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Potrzebujesz porady prawnej?

PODOBNE TEMATY NA FORUM

ZOBACZ TAKŻE: