Druga działalność gospodarcza - kasa fiskalna

Odpowiedzi w temacie (0)

przedsiebiorczy

24.9.2014

Witam, Mam działalność gospodarczą (restauracja) i chcę pod nią podpiąć kolejną działalność (sklep internetowy). Doczytałem się, że na początku nie będę musiał mieć kasy fiskalnej do sklepu internetowego w przypadku gdy prowadzę sprzedaż wysyłkową i pieniądze są przelewane na konto. Drugi zapis mówi że jeżeli obrót przekroczy kwotę 20 tys. złotych to muszę mieć kase fiskalną. Czy przekroczenie 20 tys. obrotu dotyczy obydwu działalności?(restauracji i sklepu internetowego) czy każdej działalności z osobna? czyli dopiero jak przekroczę obrót 20 tys. zł ze sklepu internetowego. Z góry dziękuje za pomoc.

Nie znalazłeś odpowiedzi?

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Potrzebujesz porady prawnej?

PODOBNE TEMATY NA FORUM

ZOBACZ TAKŻE:

 • 25.8.2014

  e-handel - co z kasą fiskalną?

  Sprzedaż dla osób fizycznych, które nie prowadzą działalności gospodarczej oraz rolników ryczałtowych, objęta jest obowiązkiem ewidencjonowania na kasie fiskalnej. Czy sprzedając (...)

 • 23.2.2018

  Wymiana walut bez kas?

  Ministerstwo Finansów pracuje nad zmianami w zakresie stosowania kas fiskalnych w kantorach. Projektowane zmiany przewidują zwolnienie podmiotów prowadzących działalność w (...)

 • 29.3.2013

  Rozporządzenie o kasach rejestrujących – nowe przepisy

  Z dniem 1 kwietnia 2013 r. wchodzi w życie rozporządzenie Ministra Finansów z dnia 14 marca 2013 r. o kasach rejestrujących, równocześnie z tą datą traci moc rozporządzenie Ministra Finansów (...)

 • 16.3.2017

  Komornik podatnikiem VAT

  Komornik, wykonując czynności egzekucyjne, prowadzi działalność gospodarczą w rozumieniu art. 15 ust. 2 ustawy o podatku od towarów i usług  i tym samym działa w charakterze podatnika (...)

 • 16.7.2017

  Koncesja - Jakiego rodzaju działalność gospodarcza wymaga koncesji?

  Swoboda prowadzenia działalności gospodarczej stanowi konstytucyjną zasadę w prawie polskim. Wyjątkiem od tej zasady jest obowiązek uzyskania koncesji przed podjęciem działalności gospodarczej. (...)