Działka rolna - Co mogę?

Odpowiedzi w temacie (0)

tusiek19

26.6.2012

Witam w zeszłym roku dostałem od rodziny działkę rolną, pięknie położoną w beskidach, chciałem przekwalifikować ją na działkę rekreacyjną lub budowlaną lecz w przestrzennym planie zagospodarowania idealnie przez tą działkę przebiega jeden z wariantów przyszłej obwodnicy, która jak się dowiedziałem na 100% będzie przebiegać innym z wariantów z dala od mojej działki, gmina nawet już zaczeła wykupywać działki leżące w 2 wariancie obwodnicy, więc postanowiłem kupić przyczepę kempingową w pełni zarejestrowaną i ją tam postawiłem, prąd mam z agregatu, wodę muszę niestety dowozić sobie w baniakach, ale nie jest to dla mnie problem gdyż spędzam tam tylko weekendy i urlop. Teraz właściwe pytanie, proszę mi powiedzieć 1) Czy mogę tą przyczepę postawić np na pustakach, żeby nie stała na kołach, teren utwardzony, nie jest podmokły, teraz stoi na kołach zakotwiczona linkami stalowymi. 2) Czy mogę zrobić niewielką werandę, z kilku palików i desek, przed przyczepą? 3) Czy mogę zadaszyć dodatkowo przyczepę konstrukcją nie związana z gruntem, tylko z przyczepą? 4) Czy mogę wykopać niewielką studnię, nie osadzając w niej kręgów, wodę potrzebowałbym do mycia i podlewania, wodę czerpać będę pompą wmontowaną w przyczepie. 5) Czy taka działkę mogę ogrodzić, "płotem zagrodowym" nie wyższy jak metr? Dodam że działka graniczy z innymi działkami rolnymi oraz od jednej strony z drogą polną której część należy do mnie. 6) Czy mogę na takiej działce zrobić klomby z kwiatami i ułożyć chodniki z kamienia? To chyba wszystko co na razie chciałbym tam zrobić, dopóki nie zmieni się plan zagospodarowania, muszę kombinować żeby mieć zaciszne miejsce do odpoczynku, a nie łamać prawa. Z góry dziękuję za pomoc. Chciałbym jeszcze zapytać czy faktycznie przyczepa musi byc zarejestrowana i oplacona by mogla legalnie stac na tej dzialce rolnej czy nie musi, poniewaz roznie prawo mozna interpretowac, mianowicie dopóki przyczepa nie jest trwale zwiazana z gruntem i nie posiada stałych przyłączy jak prąd, woda, kanalizacja to niby nie jest tymczasowym obiektem budowlanym, zas z drugiej strony jezeli nie jest zarejestrowana to nie spelnia swojej funkcji jako pojazd :/ Jak to jest czy musi byc zarejestrowana i oplacona by legalnie mogla stac na dzialce rolnej??

Nie znalazłeś odpowiedzi?

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Potrzebujesz porady prawnej?

PODOBNE TEMATY NA FORUM

ZOBACZ TAKŻE:

 • 5.9.2018

  Będą zmiany w obrocie ziemią rolną

  Przygotowywane zmiany będą miały na celu m.in. złagodzenie dotychczas obowiązujących ograniczeń w obrocie nieruchomościami rolnymi. 

 • 24.3.2019

  Ułatwienia w obrocie ziemią

  Rada Ministrów przekazała do Sejmu projekt ustawy o zmianie ustawy o kształtowaniu ustroju rolnego oraz niektórych innych ustaw, przygotowany przez ministra rolnictwa i rozwoju wsi.

 • 28.12.2017

  Reforma Wspólnej Polityki Rolnej UE

  Reforma Wspólnej Polityki Rolnej UE, która wejdzie w życie w przyszłym roku zakłada: umocnioną siłę przetargową rolników wobec supermarketów, lepsze (...)

 • 11.12.2017

  Nowy, stary rząd

  Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda powołał Mateusza Morawieckiego na urząd Prezesa Rady Ministrów. Powołał też członków Rady Ministrów. Prezydent odebrał również (...)

 • 23.8.2011

  Zakup działki pod budowę domu

  Osoba, która chce kupić działkę pod budowę domu ma dwie możliwości. Może kupić działkę budowlaną albo działkę rolną, której odrolnienie związane jest z wieloma formalnościami. (...)