emerytura a sprostowanie daty urodzenia

Odpowiedzi w temacie (1)

lukaszlukasz88

3.12.2013

witam mam pytanie dot mojej emerytury w tym roku zostala mi przyznana emerytura i w tym roku sprostowalem sadownie swoja date urodzenia poniewarz moja prawidlowa data urodznia jest o rok starsza wiec emeryture powinienem dostawac juz rok wczesniej i moje pytanie brzmi czy nie powinienem dostac zaleglej emerytury ktorej nie dostawalem przez ten rok czasu jesli tak to co i jak zrobic zeby dostac wyruwnanie tej zaleglej emerytury

Nie znalazłeś odpowiedzi?

Lodalen

2013-12-05 20:16:05

Wszystko zależy od tego, kiedy Pan wystąpił do ZUS o przyznanie emerytury. Wg ustawy o emeryturach i rentach świadczenie (w tym przypadku emerytura) przysługuje od miesiąca, w którym został złożony wniosek. Jako termin złożenia wniosku przyjmuje się dzień, w którym złożone zostały wszystkie dokumenty.

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Potrzebujesz porady prawnej?

PODOBNE TEMATY NA FORUM

ZOBACZ TAKŻE:

 • 6.9.2012

  Sprostowanie oczywistej omyłki w orzeczeniu

  Popełnione przez sąd błędy pisarskie lub rachunkowe, a także inne oczywiste omyłki podlegają sprostowaniu przez sąd z urzędu bądź na wniosek, także gdy występują w treści uzasadnienia. Jeśli (...)

 • 14.1.2013

  Zmiana płci w świetle prawa

  Zjawisko transseksualizmu (czyli silnego poczucia przynależności do płci przeciwnej niż wynikająca z widocznych cech budowy ciała) w Polsce jest ciągle bardzo kontrowersyjną kwestią. W doktrynie (...)

 • 19.10.2017

  Jak zarejestrować urodzenie w urzędzie stanu cywilnego?

  Nowo narodzone dziecko musi zostać zarejestrowane w urzędzie stanu cywilnego. Sporządzony dla dziecka akt urodzenia będzie określał m.in. jego dane osobowe (imię, nazwisko), pochodzenie od określonych (...)

 • 2.6.2017

  Z jakich uprawnień emerytalnych mogą skorzystać nauczyciele?

  Nauczyciele mogą przejść na emeryturę na podstawie Karty Nauczyciela, o ile spełniają wszystkie warunki przewidziane dla tych uprawnień w przepisach oraz zgłoszą wniosek o emeryturę do 31 (...)

 • 12.2.2018

  Waloryzacja rent i emerytur w 2018 roku

  Najniższa emerytura wzrośnie o 29,80 zł, a przeciętna emerytura z Funduszu Ubezpieczeń Społecznych – o ok. 67,28 zł. Tak wysokiej waloryzacji nie było od pięciu lat.