Forum prawne

fałszywe banknoty i zeznanie na komisariacie policji 2012

Witam wczoraj zdarzyła się rzecz nie miła i dziwna. w sklepie płacąc za zakupy kasjerka stwierdziła że banknot jest fałszywy. sprawdziliśmy numery tego banknotu razem i faktycznie ostatni się nie zgadzał, poza tym nie było znaku wodnego... był to banknot 10 złotowy. Została zawiadomiona policja a ja zostałem przesłuchany razem z kasjerką. Ją wypuścili dosyć szybko mnie natomiast maglowali ze 3 godziny. Sprawdzono resztę banknotów w moim portfelu, fakt że miałem sporo drobnych i papierówych też całkiem sporo ale w małym nominale. Okazało się że papierowe są ok ale wszystkie 5 złotówki które mam są \"lewe\" 2 złotówki też... łącznie 18 złotych lewizny w bilonie. Zeznania spisano, pieniądze skonfiskowano, pobrano moje odciski palców i kazano czekać na następne wezwanie bądź zawiadomienie. Mam pytanie teraz takie. Ponieważ nie postawiono mi zażutów tzn że jestesm podejrzany czy nie? Jeżeli coś by posżło nie tak to co mi może grozić za poslugiwanie się fałszywkami? Podkreślam że za nieświadome poslugiwanie się nimi!!

2012.4.26 9:49:2

Nie ma jeszcze odpowiedzi w temacie: fałszywe banknoty i zeznanie na komisariacie policji 2012

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Masz inne pytanie do prawnika?

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika