Firma w Niemczech, a sprzedaż w Polsce

Odpowiedzi w temacie (1)

fiksiorek

29.3.2015

Witam, Mam pytanie odnośnie działalności gospodarczej: Chciałbym zarejstrować firmę w Niemczech ( mieć tam siedzibę ) i jednocześnie kupować towar w hurtowniach w Polsce i przewozić ten towar do magazynu w Polsce. Po czym sprzedawałbym go Polskim klientom fizycznym. Oczywiście byłbym zarejestrowany w Niemczech jak czynny płatnik Vat EU, dodatkowo w Polsce także byłbym zarejestrowanny jako czynny Vatowiec ( o ile to potrzebne). A pytanie dotyczy tego, czy sprzedając towar w Polsce od Polskich hurtowników (z magazynu), a mając siedzibę w Niemczech, czy będę tylko odprowadzał podatek Vat do Polskiego urzędu skarbowego, a dochodowy płacił w Niemczech razem ze składką zdrowotną. Czy będę musiał także odprowadzać podatek dochodowy 18 % w Polsce? Z góry ślicznie dziękuję za odpowiedź Pozdrawiam Kamil :)

Nie znalazłeś odpowiedzi?

klaudia.bienias

2015-07-31 10:19:19

Zdałam się w zupełności na doradców z biura Consulting Pohl -www.firma-w-niemczech.pl i jestem zadowolona z obsługi. Firma została zarejestrowana sprawnie, w zgodzie z niemieckimi przepisami, mam wszystkie dokumenty, zezwolenia, wszystko przeprowadzone fachowo.

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Potrzebujesz porady prawnej?

PODOBNE TEMATY NA FORUM

ZOBACZ TAKŻE:

 • 31.10.2015

  Czy pracodawcy w Niemczech mogą czytać maile podwładnych?

  Niektórzy pracodawcy dają do dyspozycji podwładnych firmowe konta mailowe. Czy mają oni jednak prawo do zaglądania do skrzynek mailowych pracowników i czytania zapisywanych tam listów? (...)

 • 14.9.2015

  Świadectwo pracy za pracę w Niemczech

  Kiedy w Niemczech można żądać od pracodawcy wystawienia lepszego świadectwa pracy? Po zakończeniu stosunku pracy, pracownik ma prawo do uzyskania świadectwa pracy. Nie zawsze otrzymane świadectwo (...)

 • 7.1.2014

  Sprzedaż samochodu firmowego

  Ze względu na usunięcie z ustawy o podatku od towarów i usług definicji \"towarów używanych\" zmieniły się zasady dotyczące opodatkowania podatkiem VAT m.in. przy sprzedaży samochodów (...)

 • 26.3.2013

  Sprzedaż wysyłkowa a podatek VAT

  Sprzedaż wysyłkowa jest na gruncie VAT szczególnym rodzajem dostawy towarów. Wbrew potocznemu znaczeniu, do sprzedaży wysyłkowej w rozumieniu VAT nie dochodzi w każdym wypadku, gdy towar jest wysyłany (...)

 • 20.3.2008

  Usługi do Niemiec - jak ominąć ograniczenia?

  Wstępując 1 maja 2004 r. do Unii Europejskiej, Polska przystąpiła również do jej rynku wewnętrznego, którego reguły - obok swobody przepływu pracowników oraz swobody zakładania (...)