Jak opodatkować wynajem?

Odpowiedzi w temacie (2)

radek55

6.10.2011

Witam, mam zamiar wynająć swoje mieszkanie, ale nie wiem jak należy taką usługę opodatkować, czy ktoś ma doświadczenie i może pomóc?

Nie znalazłeś odpowiedzi?

robertoo

2011-10-10 15:21:15

Najlepiej na ryczałcie, prostszy w obliczeniach i mniej załatwiania a i podatek zazwyczaj niższy. 

wuqo

2011-10-19 12:29:31

O ile niższy??

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Potrzebujesz porady prawnej?

PODOBNE TEMATY NA FORUM

ZOBACZ TAKŻE:

 • Z wynajmu billboardu rozlicz się ryczałtem

  Osoby fizyczne osiągające przychody z tytułu umowy najmu, podnajmu, dzierżawy, poddzierżawy lub innych umów o podobnym charakterze mogą opłacać ryczałt od przychodów ewidencjonowanych. (...)

 • Zaliczki w WDT a stawka 0% oraz odliczenie podatku VAT

  Aktualnie, jeżeli przed dokonaniem WDT otrzymano całość lub część ceny, obowiązek podatkowy powstaje z chwilą wystawienia faktury potwierdzającej otrzymanie całości lub części ceny. W aktualnym (...)

 • Poluzowany program społecznego budownictwa czynszowego

  Ustawa z dnia 22 czerwca 2017 r. o zmianie ustawy o niektórych formach popierania budownictwa mieszkaniowego oraz niektórych innych ustaw ma na celu ułatwienie realizacji inwestycji budownictwa (...)

 • Dopłaty do czynszu już w przyszłym roku

  Od 2019 roku ruszy system dopłat do czynszu dla pierwszych najemców nowo wybudowanych mieszkań i mieszkań w budynkach poddanych rewitalizacji w ramach współpracy inwestorów z gminami. (...)

 • „Mieszkanie na start” - nowy pomysł rządu!

  Od początku 2019 roku ma ruszyć system dopłat do czynszu dla pierwszych najemców nowych mieszkań i mieszkań w budynkach poddanych rewitalizacji w ramach współpracy inwestorów (...)

NA SKÓTY