e-prawnik.pl Porady prawne

kazus prawo autorskie

Odpowiedzi w temacie ()

kalos

15.5.2019

witam, czy ktoś może udzielić pomocy z takim kazusem? Pan Albert i pani Malina wspólnie stworzyli program komputerowy, który miał służyć prowadzeniu księgowości i obsłudze klientów dowolnej małej spółki. Pan Albert jest księgowym, zaś pani Malina programistką. Pan Albert wskazał, jakie czynności powinien program obsługiwać, według jakich zasad dokonuje się obliczeń rachunkowych, zaś pani Malina napisała według tych wskazówek wzmiankowany program. Po stworzeniu programu zainteresowani ustalili na piśmie, że udział każdego z nich w programie wynosi 50 %. Niedługo po wejściu na rynek okazało się, żer program odniósł wielki sukces, stając się najczęściej wybieranym programem do obsługi małych przedsiębiorstw. W trakcie eksploatacji programu, przedsiębiorstwa zgłaszały szereg uwag co do przystosowania programu do ich potrzeb. Wszystkie czynności wykonywała pani Malina., która po pewnym czasie doszła do wniosku, że jej udział powinien zostać zwiększony. Pan Albert odmówił wyrażenia zgody nas jakiekolwiek zmiany w ich porozumieniu. W związku z powyższym pani Malina złożyła panu Albertowi na piśmie oświadczenie o rozwiązaniu ich umowy. Oceń, komu i w jakim zakresie przysługiwać będą w tej sytuacji prawa autorskie do programu komputerowego. Odpowiedź uzasadnij. nie bardzo wiem z której strony to ugryść

Nie znalazłeś odpowiedzi?

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Potrzebujesz porady prawnej?

PODOBNE TEMATY NA FORUM

 • kazus prawo autorskie witam, czy ktoś może udzielić pomocy z takim kazusem? Pan Albert i pani Malina wspólnie stworzyli program komputerowy, który miał służyć prowadzeniu księgowości i obsłudze (...) czytaj dalej»

 • Kazus, wskazówka, porada, prawo handlowe Witam, mam do zrobienia kazus z prawa handlowego staram się go zrobić, ale chyba potrzebuje pomocy- nie zrobienia przez kogoś tylko jakiś podpowiedzi/ wskazówek.Czytałam (...) czytaj dalej»

 • Prawa autorskie ?! Jakiś czas temu zostało mi zlecone zrobienie strony www dla pewnej firmy. Strona została zrobiona, ale projekt nie doszedł do skutku, ponieważ szef tejże firmy wycafał się tłumacząc, (...) czytaj dalej»

 • Kazus - kontrola Czy ktoś mógłby pomóc rozwiązać ten kazus, nie wiem jak go ugryźć W przedsiębiorstwie X rozpoczęła się inspekcja prowadzona przez grupę kontrolerów z Urzędu Komunikacji (...) czytaj dalej»

 • Rozwiązanie zadania a prawo autorskie Rozwiązanie zadania a prawo autorskie 1.Chcę opublikować na stronie www rozwiązania wszystkich zadań ze zbioru zadań w postaci: tytuł zbioru zadań, autor, (...) czytaj dalej»

 • zdjęcia a prawo autorskie mam stronę komercyjną hodowli psów rasowych, od jakiegos czasu zauwazam fakt, że na około 20 blogach (głównie dzieci w wieku 12-16 lat) ściągają moje prywatne zdjęcia (...) czytaj dalej»

 • Skopiowane zdjęcia z internetu Co mzoe mi grozić, jeśli na aukcji internetowej dodałam nie swoje zdjęcia, a własciciel tych zdjęc napisał mi, iz jeśli ich nie usune to skontaktuje sie ze mna policja? (...) czytaj dalej»

 • przedmiot: prawo cywilne - kazus Szanowni Państwo, pierwszy raz korzystam z uprzejmości tego forum. Z prawem dzięki Bogu żyję w zgodzie, natomiast na uczelni, zdawałoby się technicznej mam przedmiot: (...) czytaj dalej»

 • Kazus - prawo gospodarcze Witam, zwracam się z prośbą udzielenia mi odpowiedzi na poniższe pytania: 1. Kto jest rolnikiem (gdzie zawarta jest definicja?:) 2. Czy rolnik z innymi rolnikami może założyć (...) czytaj dalej»

 • Prawo prasowe art 15 Nie do końca wiem jaką kategorię wybrać ale potrzebuje rozwiązać następujący kazus, z góry dziękuje za pomoc. Jan Kowalski złożył wniosek do wydawcy dziennika "R? o udostępnienie danych (...) czytaj dalej»

 • Nie jestem pewien czy złamałem prawo autorskie i co mnie czeka Sprawa wyglada nastepujaco: Dostalem od osoby X 2 plytki DVD na ktorych byly zamieszczone elementy graficzne warte okolo 1500 zl ( ja nie (...) czytaj dalej»

 • Czy ministerialne wytyczne do sprawdzania prac z egzaminu zawodowego są nieprawidłowe? Proponuję zbiorową analizę poprawności wytycznych do sprawdzania rozwiązań zadań egzaminacyjnych. Połączenie (...) czytaj dalej»

 • Osoba fizyczna mogż sprzedawac licencje? Mam 2 pytania: 1. Czy jako osoba fizyczna moge sprzedawac licencje np. firmie? Jaka najlepiej umowe wybrac do takiej transakcji? znalzlem taka tresc : zapis (...) czytaj dalej»

 • Prawo autorskie a umowa o dzielo Witam. Chcialabym prosic o pomoc w nastepujacym problemie. Wykonana zostala strona internetowa pewnej firmie na podstawie umowy o dzielo. Wszystko przebieglo sprawnie i (...) czytaj dalej»

 • Prawo pracy-wypowiedzenie umowy bez zachownia okresu wypowiedzenia - proszę o pomoc Przedstawiam Państwu kazus, niestety dotyczy on mojej mamy więc prosiłbym o fachową i szybką odpowiedz. Mama była (...) czytaj dalej»