e-prawnik.pl Porady prawne

Komornik!!!

Odpowiedzi w temacie (2)

-

18.7.2003

Co może spowodować, że komornik i wierzyciel (bank) odczepią się od dłużnika? Na razie ściągają mi po 100 zł/miesiąc od blisko roku. Bank dostał dopiero od komornika 40 zł. W taki sposób, jak wyliczyłem, spłata podstawowego mojego długu zostanie uregulowana za około 100 lat. Komornik nic mi nie może zabrać, bo nic nie mam!!! Pomocy, co mam zrobić? Na co mam liczyć?
(liko)

Nie znalazłeś odpowiedzi?

mikawi

2003-07-18 16:22:13

w pierwszej kolejności komornik pobiera swoją opłatę egzekucyjną, a resztę przekazuje wierzycielowi. Jednakże niemożliwe jest, by po roku ściągania należności 100/miesiąc bank otrzymał jedynie 40 zl, chyba że jest to kwota zwróconego kapitału. Mogło być bowiem tak, że do tej pory ściągnięte należności po odjęciu opłaty komornika spłacały jedynie odsetki od zadłużenia, a dopiero teraz spłacane jest zadłużenie. Należałoby sprawdzić specyfikację od komornika, gdzie są wyszczególnione wszystkie kwoty (ile posżlo na co). Może udałoby się dogadać z bankiem, żeby odstąpił od egzekucji komorniczej, należałoby się zobowiązać do terminowej spłaty zadłużenia (np. te 100 zł miesięcznei i BEZWZGLĘDNIE w przypadku przychylności banku przestrzegać warunkow umowy). Ale dogadanie się z bankiem w takim przypadku może nie być proste. Pozostanie więc jak najszybciej spłacic zadłużenie.

ik

2003-07-18 16:38:18

najlepiej w takich sprawach umówić się na rozmowę bezpośrednio z dyrektorem banku/inni mają mniejsze możliwości decydenckie ale chętnie odmawiają ;). chyba, ze masz możliwość wpłącenia jakiejś większej sumu pieniędzy, jako jednokrotną wpłate-wtedy moze to być argumentem dla banku za odstąpieniem od egzekucji komorniczej. powodzenia ik

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Potrzebujesz porady prawnej?

PODOBNE TEMATY NA FORUM

 • Witam Czy komornik może wejść na prywatne konto? Jestem studentem i mam nieopłacone mandaty, boję się,że komornik zabierze mi pieniądze przeznaczone na podstawowe wydatki. czytaj dalej»

  (Zobacz odpowiedzi)

 • no zapewne tak, bo zadaniem komornika jest zaspokojenie potrzeb wierzyciela. jeżeli mąż był teraz na zasiłku i miał zabór świadczenia w wysokości 200zł, to jak teraz zarabia dajmy na to minimalną (...) czytaj dalej»

  (Zobacz 1 odpowiedzi)

 • komornik a darowizna witam serdecznie moje pytanie to ; czy komornik moze zająć mieszkanie darowizne które dostałam wgrudniu 2011 roku na poczet zadłuzenia ? czytaj dalej»

  (Zobacz odpowiedzi)

 • Witam, moi rodzice mają troszkę długów, siedzi na nich komornik, nie są to ogromne sumy, jedna pożyczka nie do końca spłacona po prostu i często z konta bankowego taty pobiera komornik pieniądze. (...) czytaj dalej»

  (Zobacz odpowiedzi)

 • Witam, mieszkam na stałe za granicą ale długi w Polsce chce ściągać komornik. Zarabiam pieniądze w Anglii i czy komornik może ściągnąć z mojego konta należności czy nie ma takiego prawa? czytaj dalej»

  (Zobacz odpowiedzi)