komornik i zajęcie środków na koncie bankowym

Odpowiedzi w temacie (0)

radek58

12.4.2012

Witam. Mam taki problem. Komornik zajął mi wypłatę za nie uregulowany dług-moja wina. Ale co dziwne na koncie po 1750 zł które tam miałem nie tyle ze nie ma śladu, ale pozostało -250zł. Ja byłem winien równo 2000 zł. To by się zgadzało 1750 + 250 = 2000zł. Miałem konto debetowe z możliwością debetową 500zł. Tylko czy komornik może coś takiego zrobić, nie dość że zająć mi całą pensję na koncie to jeszcze zrobić mi na nim debet żeby uregulować należność. Mógł w następnym tygodniu ściągnąć dalszą część, a tak zrobił mi dług w banku!!

Nie znalazłeś odpowiedzi?

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Potrzebujesz porady prawnej?

PODOBNE TEMATY NA FORUM

ZOBACZ TAKŻE:

 • Zajęcie jako pierwszy etap egzekucji z nieruchomości

  Egzekucja z nieruchomości to innymi słowa egzekucja z własności nieruchomości - prowadzi ona bowiem do zmiany w prawie własności nieruchomości. Zajęcie jest pierwszym etapem egzekucji z nieruchomości, (...)

 • Zasady funkcjonowania obowiązkowego systemu gwarantowania środków pieniężnych

  Jednym z zasadniczych celów Bankowego Funduszu Gwarancyjnego jest zapewnienie pewnego minimum bezpieczeństwa środków gromadzonych przez deponentów na rachunkach bankowych w bankach. Odbywa się to (...)

 • Egzekucja z ruchomości

  Egzekucja z ruchomości jest tzw. sposobem zaspokajającym egzekucji świadczeń pieniężnych. Egzekucję z ruchomości przeprowadza komornik sądu, w którego okręgu znajdują się ruchomości podlegające (...)

 • Środki gwarantowane

  Ustawa o Bankowym Funduszu Gwarancyjnym ustanawia system ochrony środków pieniężnych lokowanych w podmiotach objętych systemem gwarantowania. Gwarancją objęte są środki ulokowane na rachunkach (...)

 • Miliardy dodane do kont klientów w ZUS

  Ponad 200 mld zł przybyło klientom Zakładu Ubezpieczeń Społecznych na ich kontach i subkontach w wyniku czerwcowej waloryzacji składek. Są klienci, którzy na waloryzacji zyskali ponad 100 (...)

NA SKÓTY