Komornik - samochód.

Odpowiedzi w temacie (0)

Marek909

3.2.2016

Witam serdecznie. Mam takie pytanko. Posiadam w Getin Banku kredyt samochodowy (współwłaścicielem mojego samochodu jest Bank). Wszystko z nim ok, nie mam problemu go spłacać. Natomiast mam problem w innym banku w PKO, tam nie dałem rady spłacać pożyczki około 5 tyś. zł. (nie samochodowa). Teraz muszę wpłacić tam jednorazowo ponad 1 tyś zł. Nie jestem w stanie od razu tyle wpłacić. Z tego względu komornik zagroził, że zabierze mi samochód... Tu moje pyt. Czy komornik z PKO moze mi zabrać samochód gdzie współwłaścicielem jest Getin Bank? A w Getin bez problemu spłacam ten kredyt

Nie znalazłeś odpowiedzi?

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Potrzebujesz porady prawnej?

PODOBNE TEMATY NA FORUM

ZOBACZ TAKŻE:

 • 13.5.2014

  Czy komornik może zająć samochód inwalidzie?

  Może. To jawna dyskryminacja niepełnosprawnych, których obowiązują dwa różne reżimy w zależności od tego czy egzekucja prowadzona jest na podstawie Kodeksu postępowania cywilnego czy też postępowania (...)

 • 16.3.2017

  Komornik podatnikiem VAT

  Komornik, wykonując czynności egzekucyjne, prowadzi działalność gospodarczą w rozumieniu art. 15 ust. 2 ustawy o podatku od towarów i usług  i tym samym działa w charakterze podatnika (...)

 • 31.12.2012

  Czy komornik ma obowiązek wystawić fakturę VAT?

  Często pojawia się pytanie czy komornik ma obowiązek wystawić fakturę VAT dokumentującą sprzedaż nieruchomości na licytacji komorniczej. Niniejszy artykuł ma na celu wyjaśnienie powyższych (...)

 • 1.8.2014

  Poszukiwanie majątku przez komornika

  Przepisy o egzekucji wymagają, by we wniosku lub żądaniu przeprowadzenia egzekucji z urzędu wskazane było świadczenie, które ma być spełnione, oraz sposób egzekucji. Wierzyciel musi (...)

 • 2.7.2015

  Odpowiedzialność odszkodowawcza komornika

  Czy w przypadku wyrządzenia szkody przez komornika możemy domagać się za nią odszkodowania? Jeżeli tak to od kogo i na jakich zasadach?