Kontuzja a renta dla studneta. Czy przysługuje?

Odpowiedzi w temacie (0)

ask11

5.1.2015

Witam. W kwietniu bieżącego roku podczas meczu piłki nożnej doznałem urazu kolana (byłem wtedy studentem). W lipcu natomiast skończyłem studia. Do grudnia przeszedłem 3 operacje (w sierpniu, październiku i grudniu), czeka mnie jeszcze kilka miesięcy rehabilitacji. Nie mogę podjąć żadnej pracy, ponieważ na nodze mam specjalną ortezę, która uniemożliwia mi sprawne chodzenie oraz dużo czasu zajmuje mi codzienna rehabilitacja. Nigdy dotąd też nie pracowałem, chociaż od około 3 miesięcy jestem zarejestrowany w Urzędzie Pracy jako bezrobotny. Mam duże wydatki na zabiegi rehabilitacyjne, dojazdy na kontrole (około 150km), dojazdy na rehabilitacje oraz leki. Czy w związku z zaistniałą sytuacją przysługuje mi prawo do pobierania renty rehabilitacyjnej lub zasiłku chorobowego lub innych świadczeń?

Nie znalazłeś odpowiedzi?

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Potrzebujesz porady prawnej?

PODOBNE TEMATY NA FORUM

ZOBACZ TAKŻE:

 • 24.9.2018

  Renta rodzinna - czym jest renta rodzinna i komu przysługuje?

  Czym jest renta rodzinna i komu przysługuje ? Renta rodzinna jest świadczeniem przysługującym uprawnionym członkom rodziny osoby, która w chwili śmierci miała ustalone prawo do emerytury (...)

 • 4.9.2018

  Renta socjalna już z podwyżką

  Z dniem 1 września weszła w życie ustawa podwyższająca rentę socjalną. Otrzymujący to świadczenie dostaną dodatkowo wyrównanie liczone od czerwca.

 • 11.5.2018

  Zbieg prawa do renty rodzinnej i renty socjalnej

  Zasady ustalania zbiegu renty socjalnej i renty rodzinnej ustalone w ustawie o rencie socjalnej są korzystniejsze dla osób uprawnionych od ogólnych zasad zbiegu świadczeń określonych (...)

 • 6.7.2018

  Od kiedy wyższa renta socjalna?

  Nowelizacja przepisów podnosi rentę socjalną do 100% kwoty najniższej renty z tytułu całkowitej niezdolności do pracy. Renta socjalna wzrośnie więc z 865,03 zł do 1.029,80 zł.

 • 27.5.2017

  Dla kogo renta rodzinna?

  Renta rodzinna przysługuje uprawnionym członkom rodziny po osobie, która w chwili śmierci miała prawo do emerytury lub renty z tytułu niezdolności do pracy oraz po osobie ubezpieczonej, która (...)