e-prawnik.pl Porady prawne

Kradzież w sklepie

Odpowiedzi w temacie (3)

qwer09

1.7.2010

Witam!!! Moja znajoma dostała mandat w wysokości 200zł za kradzież w sklepie, wezwana została policja. Czy jeżeli spłaci ten mandat kłopot się skończy? Czy będzie zanotowana jako karana?

Nie znalazłeś odpowiedzi?

dtk

2010-07-02 07:49:40

Mandat musi zapłacić i będzie zarejestrowana w bazie danych policji jako ukarana mandatem za kradzież.

damian_22

2010-11-09 14:38:50

Jak wygląda sprawa jeśli mój kolega został złapany na kradzieży w sklepie, jeśli ukradł rzecz wartą 200zl? Słyszałem, że są jakieś granice co do wartości skradzionej rzeczy, kiedy może mu grozić coś poważniejszego?

GEBORY

2011-12-09 17:42:40

Witam serdecznie Proszę o poradę co zrobić w następującej sytuacji: kilka dni temu odebrałem telefon z komisariatu z zaproszeniem na przesłuchanie w sprawie kradzieży dokonanej przez mojego syna w hipermarkecie. Całość zdarzenia jest zarejestrowana, policjant powiedział że może to pokazać. W zdarzeniu uczestniczyło jeszcze czterech kolegów syna. Złapano ich na gorącym uczynku ale innego dnia. Z tego co wiem, mojego jako współuczestnika wskazali właśnie ci koledzy. Wnioskuję, że jak ich złapano ( nie było wtedy z nimi mojego syna ), przeglądnęli zapis kilka dni wstecz i znaleźli właśnie wyżej opisaną sytuację z jeszcze jednym uczestnikiem, czyli moim synem. Syn twierdzi, że nic nie ukradł. Nie wiem nawet w jakim dniu mogło to mieć miejsce. Syn też nie jest mi w stanie na ten temat powiedzieć. Ma 12 lat. Co w tej sytuacji zrobić? Po pierwsze, nie chcę zabierać na komisariat syna żeby oszczędzić mu stresu i doświadczeń wątpliwej wartości. Czy mogę tak zrobić? Po drugie, myślałem o skorzystaniu z prawa do odmowy składania wyjaśnień. W przypadku mojego syna również. Czy w tej sytuacji jest to właściwe i korzystne? Z góry dziękuję i pozdrawiam

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Potrzebujesz porady prawnej?

PODOBNE TEMATY NA FORUM