Krótkoterminowy wynajem mieszkania

Odpowiedzi w temacie (0)

Calella1

26.12.2019

Witam, prowadzę działalność polegająca na krótkoterminowym wynajmie mieszkań przez popularne serwisy typu booking czy airbnb. Dostałam ostatnio "oferte" polegająca na wynajmie jednego z mieszkań po zawyzonej cenie po czym czesc kosztów ma być zwrócona najmujacemu. Do mieszkania nikt nie przyjedzie A zysk dla obu stron. Cala transakcja ma sie odbyc przez serwis internetowy ale zwrot bezposrednio na konto. Tłumaczenie strony jest takie że firma zwraca mu za pobyt podczas podrozy sluzbowej A on chce czesc tych pieniędzy odzyskać. Podejrzewam że chodzi o faktury kosztowe które zostaną wystawione przez serwis Ale chciałam się dowiedzieć jak to wyglada przez pryzmat naszego prawa jeśli ja ten dochód normalnie wykaże i opodatkuje.

Nie znalazłeś odpowiedzi?

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Potrzebujesz porady prawnej?

PODOBNE TEMATY NA FORUM

ZOBACZ TAKŻE:

 • Dopłaty do czynszu już w przyszłym roku

  Od 2019 roku ruszy system dopłat do czynszu dla pierwszych najemców nowo wybudowanych mieszkań i mieszkań w budynkach poddanych rewitalizacji w ramach współpracy inwestorów z gminami. (...)

 • „Mieszkanie na start” - nowy pomysł rządu!

  Od początku 2019 roku ma ruszyć system dopłat do czynszu dla pierwszych najemców nowych mieszkań i mieszkań w budynkach poddanych rewitalizacji w ramach współpracy inwestorów (...)

 • Podział majątku wspólnego małżonków, rozwód i separacja

  Tylko w wyjątkowych sytuacjach sąd, orzekając rozwód, może dokonać podziału majątku, jeśli nie spowoduje to nadmiernej zwłoki w postępowaniu rozwodowym. Jeśli w skład majątku wspólnego (...)

 • Rząd pomoże wynajmować mieszkanie

  Od nowego roku ruszy system dopłat do czynszu dla najemców nowych mieszkań i mieszkań na obszarach poddanych rewitalizacji. Dopłaty otrzymają osoby spełniające kryteria dochodowe zapisane (...)

 • Bank ziemi pod Mieszkanie Plus do zmiany

  Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju proponuje zmiany usprawniające pozyskiwanie i gospodarowanie gruntami przez Krajowy Zasób Nieruchomości (KZN) na realizację inwestycji w ramach programu Mieszkanie (...)

NA SKÓTY