Forum prawne

krus,jak rozliczyc z us,ryczałt ewidencyjny,faktura vat

Witam
Sprawa przedstawia się tak ze mój tata jest na KRUSIE i ma firmę Hydrauliczną płaci 2 razy więcej na składkę do Krusu.I Chciałbym rozszerzyć działalność o prowadzenie sprzedaży na allegro wielobranżowe będzie to dorywcze, przewiduję niewielki obrót 500-600 zł/mies.
I chciałbym zakupić kasę fiskalną tylko nie wiem jak się rozliczyć z US, gdyż tata płaci 5.5% a z sprzedaży internetowej powinno się płacić 3,0 %,i powinien tata rozliczyć sie z 5,5% czy oddzielnie taty i "moje" przychody.Nie wiem też czy dobrze rozumiem próg podatkowy np:Roczna kwota graniczna PIT na 2013 r. została ustalona na 3092,- zł.Wiec jest to około 56200 zł obrotu przy stawce ryczałtu 5,5% wychodzi 3091zł dobrze to liczę ?
Wiem ze nie mogę być na ryczałcie i handlować częściami samochodowymi itp bo nie ma możliwości korzystania z ryczałtu ewidencjonowanego w zakresie handlu częściami i akcesoriami do pojazdów mechanicznych.
5,5 % - od przychodów z działalności wytwórczej i budowlanej.
3,0 % - od przychodów z działalności usługowej w zakresie handlu oraz z działalności gastronomicznej.
Na podstawie ewidencji co miesiąc ustala się kwotę podatku podlegającego wpłacie na rachunek urzędu skarbowego. Wpłat podatku dokonuje się w terminie do dnia 20 następnego miesiąca, a za miesiąc grudzień w terminie złożenia zeznania rocznego.
1.Czyli drukuję na kasie fiskalnej raport miesięczny i z tej kwoty wpłacam na konto US co miesiąc a potem w zeznaniu rocznym podsumowuje cały rok podatkowy?
2.Czy w sumie do 20 tyś obrotu wystarczy używać druczka Rachunek nr..
Co o tym sądzicie ?
3.Mogę ryczałcie ewidencjonowanym wystawiać fakturę vat?
o taki:
[URL=http://www.fotosik.pl][IMG]http://images68.fotosik.pl/425/899a775f9361ddd1med.jpg[/IMG][/URL][/QUOTE]2014.12.5 13:33:45

Nie ma jeszcze odpowiedzi w temacie: krus,jak rozliczyc z us,ryczałt ewidencyjny,faktura vat

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Masz inne pytanie do prawnika?

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika