Lokal użytkowy problem z właścicielem

Odpowiedzi w temacie (1)

alcos5

27.8.2010

Witam, Mam wynajęty lokal użytkowy pod działalność gospodarczą, spisaną umowę najmu, zarejestrowaną w US. Problem jest następujący: w lokalu oprócz głównego wejścia jest przejście na zaplecze, którego ja zgodnie z umową nie wynajmuję, właściciel lokalu składuje tam różne swoje graty, notorycznie drzwi od tego zaplecza zastaję rano uchylone, gdzie powinny być na stałe zamknięte, są ślady wskazujące, że ktoś życzliwy myszkuje mi w nocy po sklepie, z tego co wiem, syn właściciela też posiada klucze do lokalu. Na razie nic nie zginęło. W odpowiedzi na pytanie co z drzwiami słyszę "Musi się czasem przewietrzyć" lub "Przepraszam, ale musiałem skorzystać z WC w lokalu" (na zapleczu nie ma). Ponadto miły właściciel uwielbia przesiadywać w sklepie kiedy jestem zajęty obsługą klientów i p....ć od rzeczy. Żadne tam aluzje nie skutkują. W konkretnej rozmowie stwierdziłem, że skoro płacę ciężkie pieniądze za lokal to chyba mam prawo do prywatności. Cóż, w odpowiedzi dostałem: "Mój lokal, wiec mogę robić co chcę". Lokalu nie zmienię bo mam zbyt dobre miejsce. Co robić?

Nie znalazłeś odpowiedzi?

alcos5

2010-08-27 23:21:42

Muszę doprecyzować, jest drugie wejście z tyłu budynku, które przez zaplecze również prowadzi do sklepu. Z góry dziękuję za pomoc.

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Potrzebujesz porady prawnej?

PODOBNE TEMATY NA FORUM

ZOBACZ TAKŻE:

 • 11.8.2016

  Konsekwencje prawne zakupu nieruchomości

  Kupując mieszkanie lub lokal użytkowy, najczęściej nie zwracamy uwagi na to jakie obowiązki będą wiązały się z nabywanym prawem własności, albo spółdzielczym własnościowym prawem (...)

 • 29.7.2016

  Zarządzanie nieruchomością wspólną

  Kupując lokal mieszkalny czy też użytkowy, najczęściej nie zastanawiamy się nad tym, w jaki sposób zarządzana jest nieruchomość wspólna. Tymczasem jest to niezwykle istotna kwestia, (...)

 • 23.1.2019

  Jak uzyskać zaświadczenie o samodzielności dla lokalu użytkowego?

  Jeżeli jesteś np. deweloperem i sprzedajesz lokale użytkowe, to musisz wiedzieć, jakie wymagania musi spełnić lokal użytkowy, żeby mógł być uznany za samodzielny i aby można uzyskać (...)

 • 22.10.2013

  Umowa najmu lokalu - jak bezpiecznie ją zawrzeć? Podstawowe obowiązki wynajmującego i najemcy

  W umowie najmu lokalu wynajmujący zobowiązuje się do oddania najemcy lokalu do używania. Najemca natomiast zobowiązuje się płacić w zamian określony czynsz. Zgodnie z nowelizacją Kodeksu cywilnego (...)

 • 18.4.2017

  Najem lokali użytkowych

  W umowie najmu strony dowolnie określają lokal będący przedmiotem najmu z punktu widzenia jego opisu, lokalizacji czy stanu technicznego. Wskazane jest, aby do umowy dołączyć protokół zdawczo-odbiorczy, (...)