Możliwość wykonania kary warunkowo zawieszonej?

Odpowiedzi w temacie (0)

johnnny

29.10.2019

Dzień dobry, w dniu 21.02.2017 roku zostałem oskarżony o przestępstwo z art. 158 § 1 kk o to, że w dniu 03.09.2016 działając wspólnie i w porozumieniu dokonałem pobicia nieletniego. 11.10.2019 roku zostałem skazany na 10 miesięcy pozbawienia wolności z warunkowym zawieszeniu wykonania orzeczonej kary na okres 3 lat. Od wyroku będę się odwoływać. We wrześniu 2018 roku zataiłem fakt otrzymania zakupionego telefonu przez internet w związku z czym było prowadzone postępowanie przeciwko sprzedającemu, które zostało umorzone z powodu nie wykrycia sprawcy. Jednak z informacji które nie dawno otrzymałem jest możliwość postawienia mnie w stan oskarżenia. Moje pytanie dotyczy sytuacji w której zostałbym ewentualnie skazany w drugiej sprawie wyrokiem sądu - czy w takim przypadku nastąpi odwieszenie wykonania kary za przestępstwo z art. 158 § 1 kk? Z góry dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam.

Nie znalazłeś odpowiedzi?

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Potrzebujesz porady prawnej?

PODOBNE TEMATY NA FORUM

ZOBACZ TAKŻE:

 • 11.8.2014

  Warunkowe zawieszenie wykonania kary - czyli \"kara w zawiasach\"

  Często sądy karne, aby uniknąć negatywnych konsekwencji wykonania kary (zwłaszcza kary pozbawienia wolności), orzekają karę \"w zawieszeniu\" (\"w zawiasach\"). Sąd skazujący może m.in. warunkowo (...)

 • 18.9.2018

  Umowa zlecenie - Co musisz wiedzieć o umowie zlecenie

  Z tego tekstu dowiesz się, czym umowa zlecenie różni się od umowy o dzieło. Czy zlecenie obejmuje wyłącznie dokonywanie czynności prawnych? Czy w każdym czasie możesz wypowiedzieć umowę (...)

 • 25.9.2017

  Miarkowanie kary umownej

  Instytucja kary umownej została uregulowana w Kodeksie cywilnym (art. 483 i nast.). Zgodnie z nim można w umowie zastrzec, że naprawienie szkody wynikłej z niewykonania lub nienależytego wykonania (...)

 • 27.8.2009

  Kiedy może nastąpić warunkowe umorzenie postępowania karnego?

  Aby w sprawach drobniejszych i przy pozytywnej charakterystyce sprawcy nie został on skazany za popełniony czyn, sądy karne często stosują warunkowe umorzenie postępowania karnego. Sąd może warunkowo (...)

 • 25.11.2017

  Co to jest kara umowna i kiedy można ją stosować?

  Zawarcie umowy niesie za sobą ryzyko wystąpienia okoliczności powodujących niebezpieczeństwo jej niewykonania. Dotyczy to zwłaszcza umów długoterminowych. Okoliczności te oczywiście mogą (...)