e-prawnik.pl Porady prawne

Napotkałem na dwie zupełnie sprzeczne odpowiedzi w dwóch opiniach na e-prawnik.pl, prosiłbym o wyjaśnienie,

Odpowiedzi w temacie ()

hoaxx

5.9.2010

Napotkałem na dwie zupełnie sprzeczne odpowiedzi w dwóch opiniach na e-prawnik.pl, prosiłbym o wyjaśnienie, która z nich jest prawidłowa. http://e-prawnik.pl/domowy/prawo-budowlane/pozwolenie-na-budowe/odpowiedzi/ostateczna-decyzja-o-pozwoleniu-na-budowe.html - W tej opinii mowa jest, że "Ostateczna taka decyzja jest od dnia, w którym została wydana." Natomiast tu: http://e-prawnik.pl/biznes/prawo-administracyjne/decyzja-administracyjna/odpowiedzi/ostatecznosc-decyzji-organu-odwolawczego.html - napisane zostało o ostateczności "od chwili jej doręczenia lub ogłoszenia." Więc jaki jest stan faktyczny - decyzja administracyjna od której nie przysługuje odwołanie jest ostateczna z dniem w którym została wydana (pieczęć urzędowa) czy z dniem w którym została dostarczona (podpis odbioru)? Prosiłbym o stanowisko i korekcję błędnego wpisu w jednym z artykułów.

Nie znalazłeś odpowiedzi?

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Potrzebujesz porady prawnej?

PODOBNE TEMATY NA FORUM

  • Prosiłbym o wyjaśnienie jak wygląda sprawa, gdy sąd angażuje kuratora spadkowego. Zmarła zostawiła testament na dwie osoby w Polsce. Jednak sąd po pierwszej rozprawie nie mógł zamknąć sprawy, (...) czytaj dalej»

  • Witam. Mam do was prośbę o wyjaśnienie moich wątpliwości, bo nigdzie nie mogę znaleźć odpowiedzi. Żeby nie było, dla jasności ja tak czy siak jestem w domu praktycznie ciągle z racji tego (...) czytaj dalej»

  • Ten sam grafolog, te same materiały porównawcze a dwie sprzeczne opinie tego samego grafologa,czy ktoś mi powie jak to rozumieć? czytaj dalej»

  • Kto z Forumowiczów zna ośrodki ,bądź lekarzy,którzy sporządzają prywatną opinię dot. choroby ,stanu zdrowia oskarżonego ? W aktach sprawy znajdują się dwie moje opinie.Obie są sprzeczne ze (...) czytaj dalej»

  • witam, czy można być zatrudnionym w dwóch firmach na pełen etat? czy zus może się przyczepić że to niemożliwe, na dodatek jeśli dwie firmy są w innych miastach? bardzo proszę o odpowiedź czytaj dalej»

  • Witam serdecznie Mam pytanko czy jest możliwa taka sytuacja,żeby pracować jednocześnie w dwóch firmach? czy był ktoś może w takiej sytuacji? czytaj dalej»

  • Szpital w Busku-Zdrój dzierżawi prosektorium osobie prytanej prowadzącej działalność gospodarczą w formie domu pogrzebowego. Czy takie działanie nie jest sprzeczne z prawem? No bo wkońcu jest (...) czytaj dalej»

  • Witam Mam pytanie czy jest jakiś problem wtym, abym był zatrudniony w dwóch firmach.Jedna to umowa o pracę a druga to umowa zlecenie?Z góry dziękuję za informacje czytaj dalej»

  • Witam. Czy wie ktoś może jak przygotować biznesplan? Chciałbym założyć firmę, ale najpierw trzeba zacząć od przygotowania biznesplan. ja zupełnie się na tym nie znam, dlatego prosiłbym (...) czytaj dalej»

  • Grzegorz Schetyna wygasił mandaty poselskie dwóch posłów PiS i prokuratorów w stanie spoczynku jednocześnie. Jest to problematyczne, obecnie mogą się jeszcze odwołać od decyzji. Pytanie czy powinni?. (...) czytaj dalej»