e-prawnik.pl Porady prawne

Niewinny żart a duży problem

Odpowiedzi w temacie (1)

Rotkart

18.1.2022

Witam. Mój młodszy kuzyn wraz z kolegą chcąc wzbogacić się w grze internetowej postanowili oszukać kogoś i zabrać jego rzeczy. Do tego celu stworzyli pismo udające donos na policję że dana osoba nielegalnie i bez odprowadzenia podatku sprzedaje wirtualną walutę. Następnie to pismo wysłali w postaci zdjęcia do osoby którą chcą oszukać no i udało im sie. Dana osoba przestraszyła sie i oddała swoje rzeczy w grze dla kuzyna i jego kolegi. I teraz pojawia sie problem. Współgracz oszukanej osoby zarządal zwrócenia przedmiotów pod groźbą ze zgłosi to na policji i że założy im sprawę w sądzie. Młodzi zwrócili zabrane rzeczy ale tamta osoba w dalszym ciągu grozi im ze ich poda no i teraz jest strach i zgrzytanie zębami. Dodam iż oszukana osoba sama dobrowolnie zaproponowała że da te przedmioty w zamian żeby nic nie wysyłali. Dziękuję z góry za pomoc.

Nie znalazłeś odpowiedzi?

Kamillo38

2022-01-20 14:49:49

To nie był niewinny żart, a próba oszustwa.

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Potrzebujesz porady prawnej?

PODOBNE TEMATY NA FORUM

  • alimenty alimenty na zone Alimenty na żone płaci się tylko 5 lat jeżeli z twojej winy zostało przez sąd uznane rozpad małżeństwa lub jeżeli żona jet niepełnosprawna nie zdolna do pracy wtedy (...) czytaj dalej»

  • sprawa o alimenty na matkę Witam!! mam problem mój były mąż płaci alimenty na naszego syna w chwili obecnej nasza sytuacja się zmieniła nie mam pracy czy mogę zażądać od niego alimentów i (...) czytaj dalej»

  • dziwna sytuacja z policją witajcie, mam problem. zostałem zatrzymany 2 dni temu w nocy, na chodniku. wracałem z baru, niewątpliwie nie byłem trzeźwy. prowadziłem rower, tzn. nie jechałem na nim, (...) czytaj dalej»

  • Ustalenie kontaktów z córkami Jestem z żoną po rozwodzie bez orzekania o winie. Mamy dwie córki 3 i 6 lat, które mieszkają z mama we Wrocławiu. Sad w sprawie rozwodowej nie ustalił miejsca i czasu (...) czytaj dalej»

  • Kochanek i rozwód, a może sepracja?A może nic? moj facet ma zone.Zyjemy ze soba od 3 lat, od 2 on z nia nie sypia i chce sie rozwiesc choc generalnie nic w tym kierunku nie zrobil bo jak twierdzi bedzie (...) czytaj dalej»