Obciążenie kupującego dodatkowymi kosztami za przesyłkę

Odpowiedzi w temacie (1)

spayky19

16.5.2018

Witam Zakupiłem przez olx drukarkę . Umówiłem się z sprzedającym na kwotę 230 plus 50 zł na przesyłkę kurierską . Niestety paczka ważyła powyżej 30 kg i na sprzedającego firma kurierska nałożyła karę w wysokości 250 zł, której domaga się teraz sprzedający od kupującego (czyli mnie) .Paczka do mnie oczywiście dotarła. Co robić w takiej sytuacji ? Po dwóch dniach dostałem maila że oddaje sprawę do e-sondu. Co robić ?

Nie znalazłeś odpowiedzi?

spayky19

2018-05-16 09:08:28

sądu ;))))

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Potrzebujesz porady prawnej?

PODOBNE TEMATY NA FORUM

ZOBACZ TAKŻE:

 • 23.4.2012

  Sprzedaż na próbę

  Umowa sprzedaży, to umowa, na podstawie której sprzedawca zobowiązuje się przenieść na kupującego własność rzeczy i wydać mu ją, a kupujący zobowiązuje się rzecz odebrać i zapłacić sprzedawcy (...)

 • 16.12.2017

  Kiedy można pobierać opłaty za wydanie prawa jazdy, a kiedy nie?

  Obciążenie kierowcy kosztami wymiany prawa jazdy, gdy jest ona następstwem działań organów władzy samorządowej, nie znajduje uzasadnienia konstytucyjnego - orzekł Trybunał Konstytucyjny.

 • 23.7.2016

  Jak napisać umowę sprzedaży

  Treścią umowy sprzedaży jest zobowiązanie jednej strony (sprzedawcy) do przeniesienia na drugą stronę (kupującego) własności rzeczy oraz wydania rzeczy. Drugim istotnym składnikiem umowy sprzedaży (...)

 • 4.2.2015

  Nowe przepisy konsumenckie - co się zmieniło

  Nowe przepisy konsumenckie nakładają kolejne obowiązki na sprzedawców handlujących online. Sprawdź, jakie udogodnienia czekają na konsumentów.

 • 7.4.2009

  Moment zaliczenia kosztów procesu do kosztów uzyskania przychodów

  Wiele podmiotów gospodarczych występuje na drogę sądową o zapłatę odszkodowania od nieuczciwych kontrahentów. Wniesienie takiego powództwa wiąże się z szeregiem wydatków, (...)