e-prawnik.pl Porady prawne

Okres wypowiedzenia

Odpowiedzi w temacie (8)

-

2.4.2004

Witam, mam podpisaną umowę o pracę na czas nie określony. Czy przysługuje mi jakiś okres wypowiedzenia (pracowałem 20lat w tym zakładzie) jesli tak to ile ten okres wynosi i czy pracodawca ma prawo skrócić ten okres ?
(Jurek)

Nie znalazłeś odpowiedzi?

Asiula

2004-07-14 09:12:14

Prawo pracy zmieniło sie troszke od 1 stycznia 2004. Ale przysługuje tobie trzymiesięczny okres wypowiedzenia.Pracodawca może zastosowac skrócony okres wypowiedzenia jedynie w przypadku ogłoszenia upadłości lub likwidacji zakładu pracy, lub z innych przyczyn nie dotyczcych pracowników.Zgodnie z art.36 Kodeksu pracy za okres w którym bedziesz bez pracyprzysługuje ci odszkodowanie w wysokości wynagrodzenia za pozostałą część okresu wypowiedzenia.Czyli jezeli skróci ci o 2 m-ce to za te 2 m-ce musi ci zapłacic jakbyś normalnie pracował. tylko że odszkodowanie liczy sie troche inaczej niż zwykłe wynagrodzenie. Podstawę do niego liczy się tak jak odprawe czy ekwiwalent za urlop.Zawsze ta kwota jest wyższa niz comiesięczna pensja. Jak masz jakieś inne pytania to pisz.

sylwek9

2010-08-10 09:15:23

Witam! Mam pytanie ile należy mi się wypowiedzenia jeśli pracuję na czas nieokreślony? z góry dziękuję

supergwiazda

2010-08-10 09:58:14

Okres wypowiedzenia w umowach na czas nieokreślony uzależniony jest od zakładowego stażu pracy (czasu pracy u aktualnego pracodawcy). I tak przy pracy do 6 miesięcy są to 2 tygodnie, przy pracy od 6 miesięcy do 3 lat jest o 1 miesiąc a przy pracy powyżej 3 lat są to 3 miesiące.

bobek28

2010-09-15 11:15:41

Witam mam pytanie chce złozyć wypowiedzenie z pracy okres jaki mi przysługuje to trzy miesiące czy podczas jego trwania mogę wykorzystać swój urlop?Z góry dziękuję za odpowiedzi

Bellaya

2010-09-15 21:39:52

Nie tylko możesz ale nawet musisz :)

anula28

2010-12-27 14:36:31

Witam Witam mam pytanie jaki okres wypowiedzenia mi się należy nic w umowie nie mam jest to umowa na czas określony?Z góry dziękuje za wszelkie informacje

LlLy

2010-12-28 18:18:51

Umowy na czas określony nie wypowiada się. Wyjątkiem jest, gdy strony przewidziały taką możliwość, a umowa zawarta jest na okres dłuższy niż 6 miesięcy.

antosy76

2011-08-03 14:23:31

Mam takie pytanie: czy musi być zachowany okres miesiąca wypowiedzenia , czy możemy wyprowadzić się wcześniej i czy właścicielka jeśli wyprowadzimy się wcześniej może nie zwrócić nam kacji??


DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Potrzebujesz porady prawnej?

PODOBNE TEMATY NA FORUM