Platforma Mintos - deklaracja podatkowa

Odpowiedzi w temacie (0)

jakub_tobiasz

2.4.2018

Dzień dobry, Zainwestowałem niewielkie środki na platformie pożyczkowej Mintos. Działa to w skrócie tak, że pożyczam swoje pieniądze osobom fizycznym za pośrednictwem Mintos. Pytanie, czy muszę zgłaszać w deklaracji podatkowej "zarobione" na platformie środki, jeśli nie wypłaciłem ich z konta, a zarobione kwoty są automatycznie reinwestowane. Więcej o działaniu platformy można przeczytać poniżej: https://rekinfinansow.pl/inwestycje-rekina-finansow/#1 (pkt. 1: pożyczki gwarantowane) Pozdrawiam JJ

Nie znalazłeś odpowiedzi?

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Potrzebujesz porady prawnej?

PODOBNE TEMATY NA FORUM

ZOBACZ TAKŻE:

 • 9.1.2014

  PIT 2013. Kalendarz podatnika. Styczeń.

  Rozliczenia podatkowe w podatku dochodowym od osób fizycznych należy składać do dnia 30 kwietnia 2014. Zaznaczyć jednak należy, że już w styczniu upływają ważne z punktu widzenia rozliczeń (...)

 • 13.1.2017

  Jak powstają zobowiązania podatkowe?

  Zobowiązaniem podatkowym jest wynikające z obowiązku podatkowego zobowiązanie podatnika do zapłacenia na rzecz Skarbu Państwa, województwa, powiatu albo gminy podatku w wysokości, w terminie (...)

 • 13.2.2012

  Jak zrezygnować z metody kasowej?

  Podatnik wybierając metodę kasową nie musi jej stosować bezterminowo. Może bowiem z niej zrezygnować (choć nie w dowolnym terminie); może się również okazać, iż podatnik utraci prawo do stosowania (...)

 • 20.3.2012

  Czy, jak i kiedy można skorygować deklarację podatkową?

  W rozumieniu przepisów ordynacji podatkowej, pod pojęciem deklaracji rozumie się również zeznania, wykazy oraz informacje, do których składania obowiązani są, na podstawie przepisów prawa podatkowego, (...)

 • 27.6.2006

  Na jakich zasadach mały podatnik może wybrać kwartalne rozliczenie VAT bez stosowania metody kasowej?

  Dla małych podatników zostały przewidziane dwa szczególne sposoby rozliczeń z fiskusem w zakresie podatku VAT. Pierwszym z nich jest metoda kasowa. Mały podatnik może również wybrać możliwość (...)