Podatek od kursu przeprowadzonego w Polsce przez zagraniczną firmę.

Odpowiedzi w temacie (0)

Ola8406

10.6.2019

Dzień dobry, Chciałabym prosić o poradę odnośnie podatku od kursu. Kurs , teoria , przeprowadzony przez osobę z zagranicy. Ja prowadzę jednoosobową działalność gospodarczą , nie jestem płatnikiem VAT. Pojawił się problem przy księgowaniu faktury za kurs. Księgowość przekazała mi informację , z której dowiedziałam się , że skoro kurs został przeprowadzony w Polsce przez osobę z zagranicy , ja muszę od tego odprowadzić podatek VAT. Kurs ten odbywa się od 3 lat i jak dotąd żaden uczestnik nie płacił VAT. Gdzie leży prawda? Dziękuję za odpowiedz.

Nie znalazłeś odpowiedzi?

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Potrzebujesz porady prawnej?

PODOBNE TEMATY NA FORUM

ZOBACZ TAKŻE:

 • 31.10.2006

  Diety zagraniczne - Sposób rozliczania delegacji zagranicznych

  Podróżą służbową odbywaną poza granicami kraju jest wykonywanie zadania w terminie i w państwie określonym przez pracodawcę. Czas pobytu pracownika poza granicami kraju liczy się w takim (...)

 • 6.6.2013

  Przychody i koszty w walutach obcych oraz różnice kursowe

  Niniejszy artykuł ma na celu wskazanie w jaki sposób należy rozliczyć przychody wyrażone w walutach obcych w podatku dochodowym. W artykule wskażemy również jak należy rozliczyć koszty (...)

 • 19.5.2012

  CIT - Podatek dochodowy od osób prawnych

  Podatnicy podatku dochodowego od osób prawnych obowiązania są bez wezwania składać deklarację o wysokości dochodu (lub straty) osiągniętego od początku roku podatkowego i wpłacać na rachunek (...)

 • 25.9.2017

  Planowe leczenie za granicą

  W ramach transgranicznej opieki zdrowotnej możesz korzystać z tych świadczeń, które przysługują Ci w Polsce. Narodowy Fundusz Zdrowia zwróci Ci koszty tych świadczeń opieki zdrowotnej, (...)

 • 16.7.2017

  Koncesja - Jakiego rodzaju działalność gospodarcza wymaga koncesji?

  Swoboda prowadzenia działalności gospodarczej stanowi konstytucyjną zasadę w prawie polskim. Wyjątkiem od tej zasady jest obowiązek uzyskania koncesji przed podjęciem działalności gospodarczej. (...)