podatnicy płacą dodatkowo 1,6 mld za biurokracje!!!!

Odpowiedzi w temacie (0)

czekuś

12.4.2011

Witam!

Miało być tanie państwo. Miał być koniec nadmiernej biurokracji. Miały być ułatwienia dla firm. A jest zapaść.
W ostatnich dniach w mediach pojawiły się 2 ciekawe i logicznie uzupełniające się informacje. Po pierwsze policzono i zweryfikowano zapowiedzi premiera Donalda Tuska w sprawie ograniczenia liczby urzędników. Eksperci BCC, opierając się na danych GUS, przytoczyli przerażające (przynajmniej mnie !) dane. Od grudnia 2007 do grudnia 2009 r., urzędnicza armia wzrosła z 382 do 428 tys. osób, z czego 16 tys. stanowili urzędnicy. Na tym jednak nie koniec. Już po zapowiedziach premiera o cięciach w administracji urzędników jeszcze przybyło - wg aktualnych danych GUS (raport z 14 stycznia 2011 r.) zatrudnienie w administracji publicznej, ZUS i obronie narodowej w ciągu pierwszych trzech kwartałów 2010 r. wzrosło o 40 tys. Jak podliczyli przedstawiciele BCC - tylko tegoroczny zaciąg będzie kosztował podatników dodatkowe 1,6 mld złotych.


TYLKO MY PODATNICY NA TYM CIERPIMY! A RACZEJ NASZE KIESZENIE!
JESZCZE GDYBY CI URZĘDNICY ZECHCIELI CI PODATNIKU POMÓC, ALE NIE JAK PRZYCHODZISZ W JAKIEŚ SPRAWIE TO POTRAFIĄ JESZCZE NA CIEBIE NAKRZYCZEĆ!!!!!

Nie znalazłeś odpowiedzi?

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Potrzebujesz porady prawnej?

PODOBNE TEMATY NA FORUM

ZOBACZ TAKŻE:

 • 19.5.2012

  CIT - Podatek dochodowy od osób prawnych

  Podatnicy podatku dochodowego od osób prawnych obowiązania są bez wezwania składać deklarację o wysokości dochodu (lub straty) osiągniętego od początku roku podatkowego i wpłacać na rachunek (...)

 • 18.6.2013

  Faktura korygująca, nota korygująca, duplikat faktury kiedy wystawiać?

  Faktury korygujące (zwane powszechnie „korektami”) oraz noty korygujące wystawiane są w sytuacjach, które wymagają poprawy zapisów dokonanych fakturami VAT. Rodzaj „korekty” (...)

 • 13.6.2014

  Jak wysoki jest abonament RTV w innych krajach UE?

  W Polce czeka nas kolejna podwyżka w 2015. Od nowego roku będziemy płacili 232,20 zł rocznie. To dużo czy mało? Jak wygląda to w innych krajach UE?

 • 15.3.2019

  Wyjaśnienia MF w zakresie składania ORD-U za rok 2018

  Jak wyjaśnił resort finansów, podatnicy obowiązani do złożenia uproszczonego sprawozdania na formularzach  za 2018 r. objęci są zwolnieniem z obowiązku składania za ten sam okres informacji (...)

 • 19.5.2017

  Jaka płaca minimalna w 2018 r.?

  MRPiPS skierowało na Komitet Stały Rady Ministrów propozycję, która mówi o minimalnym wynagrodzeniu za pracę w 2018 r. na poziomie 2.100 zł. Byłby to pięcioprocentowy wzrost (...)