Podległość służbowa - forum prawne
Dzień dobry,
jeśli to możliwe bardzo proszę o wyjaśnienie pewnej kwestii. Najpierw jednak muszę wprowadzić w temat aby było wiadomo o co chodzi.
Sytuacja dotyczy jednostki samorządowej podległej urzędowi marszałkowskiemu, konkretnie chodzi o teatr.
Kilka lat temu na wicedyrektora teatru został mianowany mężczyzna, który żył w konkubinacie z kierowniczką działu w tym teatrze.
Taki stan trwał przez kilka lat, aż do początku tego roku.
Na początku 2017 roku wicedyrektor oraz kierownik działu wzięli ślub.
Już wtedy były podejrzenia o łamanie artykułu 26 ustawy z dnia 21 listopada 2008 roku o pracownikach samorządowych (Dz.U. 2008 nr 223 poz. 1458 ) o podległości służbowej.
Nie było to do końca jasne ponieważ wg regulaminu organizacyjnego teatru dział nie podlegał pod wicedyrektora, a pod dyrektora. Dalej jednak były wątpliwości natury etycznej.
Sytuacja zmieniła się miesiąc temu kiedy to wicedyrektor w wyniku konkursu został mianowany na dyrektora teatru. W tej sytuacji kierowniczka podlega bezpośrednio pod dyrektora czyli żona podlega pod męża.
Wydaje się, że w tym momencie został złamany artykułu 26 ustawy z dnia 21 listopada 2008 roku o pracownikach samorządowych (Dz.U. 2008 nr 223 poz. 1458 ) o podległości służbowej.
Jednak dyrektor twierdzi, że tak nie jest ponieważ jego obecna żona została kierownikiem nim oboje zalegalizowali swój związek.
Dlatego zwracam się do Was z pytaniem. Czy faktycznie dyrektor teatru ma rację ?
Czy jednak łamie ustawę i powinien odwołać swoją żonę z funkcji kierownika ?
Nie ma jeszcze odpowiedzi w temacie: Podległość służbowa
DODAJ POST W TEMACIE
Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!
Masz inne pytanie do prawnika?